Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Niedługo ruszają seminaria Logos Zaangażowany

Ponieważ z początkiem października ruszają kolejne papieskie seminaria akademickie „Logos Zaangażowany”, zapraszamy wszystkich, ktorzy zdążyli zapisać się na warsztaty socjologiczne,  na rozmowy rekrutacyjne!


Temat spotkania: Związek nauk społecznych i teologii. Rozmowy będą przeprowadzane w siedzibie  Centrum, w poniedziałek (4 października 2010 roku) od godz. 17.00. Do zobaczenia.

 

Jak co roku, zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych rozwijaniem swoich zdolności i poszerzaniem zdobytej wiedzy. Pragniemy poinformować, że w roku akademickim 2010/2011 dwa moduły tematyczne, z czterech proponowanych, będą punktowane w ramach USOS. 

 

SEMESTR ZIMOWY 2010/2011: 

 

Seminarium socjologiczne, poniedziałek godz. 17.00-19.30 (co 2 tygodnie);


są to punktowane zajęcia ogólnouniwersyteckie, z dr. Michałem Łuczewskim (Intytut Socjologii UW).

Temat seminarium – „Niebezpieczne związki. Teologia i socjologia”, I semestr roku akademickiego 2010/2011.

Początek zajęć: 18 października 2010 roku.

 

 

Warsztaty dziennikarskie, czwartek, godz. 17.30-20.00 (raz w miesiącu);

są to całoroczne zajęcia z red. Markiem Zającem (TVP, „Przekrój”).

Temat seminarium – „Rok 1991, IV pilegrzymka Jana Pawła II do Polski”, oba semestry w roku akademickim 2010/2011.

Początek zajęć: 21 października 2010 roku.

 

 

Seminaria akademickie będą się odbywać w siedzibie Centrum, przy ul. Foksal 11.

 

 

 
Zapisy prowadzone są w siedzibie Centrum, drogą e-mailową (ametzger@centrumjp2.pl)  oraz w systemie USOS i będą trwały do 8 października 2010 roku.
 

 

 

Notki o prowadzących:

 Marek Zając– obecnie zastępca redaktora naczelnego „Przekroju”, redaktor TVP; wcześniej pracował m.in. dla „Polska The Times” oraz „Tygodnika Powszechnego”; wykładowca Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie, autor licznych publikacji, komentator życia społecznego i religijnego w Polsce, opublikował wywiad rzekę z bp. Tadeuszem Pieronkiem Kościół bez znieczulenia, laureat dziennikarskiej Nagrody „Ślad” im. bp. Jana Chrapka.


W TVP prowadzi m.in. program religijny Między ziemią a niebem oraz program Kawa czy herbata.

Od 2006 roku sekretarz Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej.

 

 Michał Łuczewski jest doktorem socjologii i psychologiem, adiunktem w Instytucie Socjologii UW. Autor licznych publikacji w czasopismach socjologicznych („Kultura i Społeczeństwo”, „Studia Socjologiczne”), antropologicznych („Konteksty. Polska Kultura Ludowa”, „Ethnologia Polona”), historycznych („Kwartalnik Historyczny”) i filozoficznych („Edukacja Filozoficzna”, „Przegląd Humanistyczny”, „Teologia Polityczna”). Stypendysta im. Józefa Tischnera w Instytucie Nauk o Człowieku (Wiedeń) i visiting scholar na Uniwersytecie Columbia (Fulbright).


 

 

 

 

SEMESTR LETNI 2010/2011

 

Seminarium socjologiczne z dr Anetą Gawkowską (ISNS UW) na temat teologii ciała i nowego feminizmu! Temat: „Bóg, seks / Gender a sprawa społeczna”.


 

Blok wykładowy, prowadzony przez ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, światowej sławy biblistę; zajęcia będą punktowane w systemie ogólnouniwersyteckim (!). Gospodarzem spotkań będzie tym razem Intytut Historii UW.

 

Kolejne szczegóły niebawem.

 

 
 
Serdecznie zapraszamy!
 
 
Szczegóły na temat zapisów można znaleźć na stronie UW:
 
 
Więcej o projekcie z poprzednich lat znajduje się TUTAJ

 

 Nie ma nic piękniejszego, mimo pracy i trudu, którego to wymaga, niż możność poświęcenia się poszukiwaniu prawdy o naturze i człowieku.

Jan Paweł II, przemówienie wygłoszone podczas spotkania ze światem uniwersyteckim, Zair, 4 maja 1980 roku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

Opublikowano 28.09.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.