Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Niedługo ruszają seminaria Logos Zaangażowany

Ponieważ z początkiem października ruszają kolejne papieskie seminaria akademickie „Logos Zaangażowany”, zapraszamy wszystkich, ktorzy zdążyli zapisać się na warsztaty socjologiczne,  na rozmowy rekrutacyjne!


Temat spotkania: Związek nauk społecznych i teologii. Rozmowy będą przeprowadzane w siedzibie  Centrum, w poniedziałek (4 października 2010 roku) od godz. 17.00. Do zobaczenia.

 

Jak co roku, zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych rozwijaniem swoich zdolności i poszerzaniem zdobytej wiedzy. Pragniemy poinformować, że w roku akademickim 2010/2011 dwa moduły tematyczne, z czterech proponowanych, będą punktowane w ramach USOS. 

 

SEMESTR ZIMOWY 2010/2011: 

 

Seminarium socjologiczne, poniedziałek godz. 17.00-19.30 (co 2 tygodnie);


są to punktowane zajęcia ogólnouniwersyteckie, z dr. Michałem Łuczewskim (Intytut Socjologii UW).

Temat seminarium – „Niebezpieczne związki. Teologia i socjologia”, I semestr roku akademickiego 2010/2011.

Początek zajęć: 18 października 2010 roku.

 

 

Warsztaty dziennikarskie, czwartek, godz. 17.30-20.00 (raz w miesiącu);

są to całoroczne zajęcia z red. Markiem Zającem (TVP, „Przekrój”).

Temat seminarium – „Rok 1991, IV pilegrzymka Jana Pawła II do Polski”, oba semestry w roku akademickim 2010/2011.

Początek zajęć: 21 października 2010 roku.

 

 

Seminaria akademickie będą się odbywać w siedzibie Centrum, przy ul. Foksal 11.

 

 

 
Zapisy prowadzone są w siedzibie Centrum, drogą e-mailową (ametzger@centrumjp2.pl)  oraz w systemie USOS i będą trwały do 8 października 2010 roku.
 

 

 

Notki o prowadzących:

 Marek Zając– obecnie zastępca redaktora naczelnego „Przekroju”, redaktor TVP; wcześniej pracował m.in. dla „Polska The Times” oraz „Tygodnika Powszechnego”; wykładowca Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie, autor licznych publikacji, komentator życia społecznego i religijnego w Polsce, opublikował wywiad rzekę z bp. Tadeuszem Pieronkiem Kościół bez znieczulenia, laureat dziennikarskiej Nagrody „Ślad” im. bp. Jana Chrapka.


W TVP prowadzi m.in. program religijny Między ziemią a niebem oraz program Kawa czy herbata.

Od 2006 roku sekretarz Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej.

 

 Michał Łuczewski jest doktorem socjologii i psychologiem, adiunktem w Instytucie Socjologii UW. Autor licznych publikacji w czasopismach socjologicznych („Kultura i Społeczeństwo”, „Studia Socjologiczne”), antropologicznych („Konteksty. Polska Kultura Ludowa”, „Ethnologia Polona”), historycznych („Kwartalnik Historyczny”) i filozoficznych („Edukacja Filozoficzna”, „Przegląd Humanistyczny”, „Teologia Polityczna”). Stypendysta im. Józefa Tischnera w Instytucie Nauk o Człowieku (Wiedeń) i visiting scholar na Uniwersytecie Columbia (Fulbright).


 

 

 

 

SEMESTR LETNI 2010/2011

 

Seminarium socjologiczne z dr Anetą Gawkowską (ISNS UW) na temat teologii ciała i nowego feminizmu! Temat: „Bóg, seks / Gender a sprawa społeczna”.


 

Blok wykładowy, prowadzony przez ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, światowej sławy biblistę; zajęcia będą punktowane w systemie ogólnouniwersyteckim (!). Gospodarzem spotkań będzie tym razem Intytut Historii UW.

 

Kolejne szczegóły niebawem.

 

 
 
Serdecznie zapraszamy!
 
 
Szczegóły na temat zapisów można znaleźć na stronie UW:
 
 
Więcej o projekcie z poprzednich lat znajduje się TUTAJ

 

 Nie ma nic piękniejszego, mimo pracy i trudu, którego to wymaga, niż możność poświęcenia się poszukiwaniu prawdy o naturze i człowieku.

Jan Paweł II, przemówienie wygłoszone podczas spotkania ze światem uniwersyteckim, Zair, 4 maja 1980 roku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

Opublikowano 28.09.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.