Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

MAREK JANAS o górach i solidarności [31.05.2016 r.]

Gorąco zapraszamy na OSTATNIE już w tym sezonie spotkanie z cyklu „Góry Wartości – Solidarność”.

 

 

 

 

 

 

Naszym gościem będzie:

✯ ✯ ✯ MAREK JANAS ✯ ✯ ✯

Polski himalaista, alpinista i podróżnik. Swoją przygodę z górami rozpoczął w 1963 roku. Zdobywał Alpy, Kaukaz, HIndukusz i Kordyriery. W 1974 r. zdobył Gaszerbrum 2 (8035 m), a w 1978 r. podczas wyprawy PKG na Kanczendżongę osiągnął wysokość 8440 m.

Uczestniczył w wielu wyjazdach i wyprawach w góry egzotyczne – na Kamczatkę, w Pamir, Tian-Szan, Kaszmir, Nepal, Tybet, Ladakh, Andy, Patagonia, Etiopia, Mali.
Współzałożyciel Polskiego Związku Alpinizmu i członek jego władz, członek honorowy Polskiego Klubu Górskiego. Odznaczony dwukrotnie srebrnym medalem „Za Wybitne Osiągnięcia Sportowe” w alpinizmie.

W 1981 r przewodniczył Komisji Przygotowawczej I Zjazdu „Solidarności” i otwierał to historyczne wydarzenie.

 

Plakat GW2 - A3 - 07

Opublikowano 24.05.2016

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.