Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

MAREK JANAS o górach i solidarności [31.05.2016 r.]

Gorąco zapraszamy na OSTATNIE już w tym sezonie spotkanie z cyklu „Góry Wartości – Solidarność”.

 

 

 

 

 

 

Naszym gościem będzie:

✯ ✯ ✯ MAREK JANAS ✯ ✯ ✯

Polski himalaista, alpinista i podróżnik. Swoją przygodę z górami rozpoczął w 1963 roku. Zdobywał Alpy, Kaukaz, HIndukusz i Kordyriery. W 1974 r. zdobył Gaszerbrum 2 (8035 m), a w 1978 r. podczas wyprawy PKG na Kanczendżongę osiągnął wysokość 8440 m.

Uczestniczył w wielu wyjazdach i wyprawach w góry egzotyczne – na Kamczatkę, w Pamir, Tian-Szan, Kaszmir, Nepal, Tybet, Ladakh, Andy, Patagonia, Etiopia, Mali.
Współzałożyciel Polskiego Związku Alpinizmu i członek jego władz, członek honorowy Polskiego Klubu Górskiego. Odznaczony dwukrotnie srebrnym medalem „Za Wybitne Osiągnięcia Sportowe” w alpinizmie.

W 1981 r przewodniczył Komisji Przygotowawczej I Zjazdu „Solidarności” i otwierał to historyczne wydarzenie.

 

Plakat GW2 - A3 - 07

Opublikowano 24.05.2016

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.