Lawina wniosków

Z roku na rok odnotowujemy coraz większą liczbę wniosków stypendialnych składanych do Centrum Myśli Jan Pawła II.


 

Z nieukrywaną radością możemy podzielić się z Państwem pierwszymi statystykami dotyczącymi naboru wniosków do VII edycji stypendiów m.st Warszawy im. Jana Pawła II.

31 lipca zamknęliśmy przyjmowanie wniosków od uczniów warszawskich szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Zostało złożonych  530 wnioski, odnotowaliśmy  850 rejestracji w systemie. Na  początku września przyznanych zostanie ok. 360 stypendiów dla uczniów szkół warszawskich.

Jednocześnie przypominamy, że do 30 września trwa cały czas akcja rekrutacyjna dla studentów warszawskich uczelni. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.stypendiajp2.pl .

Stypendia wynoszą od 200 do 1500 zł miesięcznie w zależności od dochodu rodziny, osiągnięć naukowych, artystycznych czy sportowych, a także zaangażowania stypendysty w działania charytatywne i społeczne. Stypendia przyznawane są z budżetu miasta i przeznaczono na nie w tym roku około 3 mln zł. W ciągu sześciu lat, odkąd istnieją Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, otrzymało je ponad 4000 osób.

W październiku 2010 roku Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II zostały nagrodzone w konkursie „Dobre Stypendia” w kategorii: programy stypendialne jednostek samorządowych. Konkurs jest wspólną inicjatywą Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Fundacji „Moje Stypendium” i ma na celu promocję i wyróżnienie najlepiej realizowanych programów stypendialnych w Polsce.

Dodano: