Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Łąka czy trawnik? O różnych wizjach przyrody w mieście

Podcast „Słuchając drogi”

Grafika ze zdjęciem Kaspra Jakubowskiego oraz tytułem odcinka Łąka czy trawnik

Gościem kolejnego odcinka podcastu Słuchając drogi jest pan Kasper Jakubowski, inicjator i twórca Fundacji Dzieci w naturę, zajmujący się wyprowadzaniem całych rodzin w las.

Podczas naszego spotkania rozmawiamy o tym, dlaczego potrzebujemy kontaktu z przyrodą, o edukacji ekologicznej, jak na przestrzeni wieków zmieniało się myślenie o miejscu natury w przestrzeni miejskiej i o „czwartej przyrodzie” oraz o tym, że nie trzeba jechać na drugi koniec świata, żeby zostać odkrywcą.

Darmowe e-booki, o których rozmawiamy podczas naszego spotkania można pobrać na stronie www.dzieciwnature.pl


Zapraszamy do rozmowy. Dołączcie do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi 

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje to zapraszam do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl.

Posłuchaj

Opublikowano 17.08.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.