Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Łąka czy trawnik? O różnych wizjach przyrody w mieście

Podcast „Słuchając drogi”

Grafika ze zdjęciem Kaspra Jakubowskiego oraz tytułem odcinka Łąka czy trawnik

Gościem kolejnego odcinka podcastu Słuchając drogi jest pan Kasper Jakubowski, inicjator i twórca Fundacji Dzieci w naturę, zajmujący się wyprowadzaniem całych rodzin w las.

Podczas naszego spotkania rozmawiamy o tym, dlaczego potrzebujemy kontaktu z przyrodą, o edukacji ekologicznej, jak na przestrzeni wieków zmieniało się myślenie o miejscu natury w przestrzeni miejskiej i o „czwartej przyrodzie” oraz o tym, że nie trzeba jechać na drugi koniec świata, żeby zostać odkrywcą.

Darmowe e-booki, o których rozmawiamy podczas naszego spotkania można pobrać na stronie www.dzieciwnature.pl


Zapraszamy do rozmowy. Dołączcie do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi 

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje to zapraszam do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl.

Posłuchaj

Opublikowano 17.08.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.