Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Książka „Historia Polski oczami Jana Pawła II” – pobierz za darmo!

Książka „Historia Polski oczami Jana Pawła II” – pobierz za darmo!

Książka „Historia Polski oczami Jana Pawła II. Konspekty zajęć dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych” zawiera propozycje konspektów zajęć, w których omawiane są najważniejsze wydarzenia z historii Polski z perspektywy nauczania Jana Pawła II.

Szeroka tematyka oraz różnorodne perspektywy sprawiają, że książka może zarówno stanowić pomoc dydaktyczną dla nauczycieli historii, wiedzy o społeczeństwie, religii oraz etyki, jak i inspirować do rozmów na godzinach wychowawczych. Publikacja została wydana w ramach projektu „Karol Wojtyła Fellowship – Pamięć i tożsamość” realizowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra 2017”.

Książka opublikowana na licencji Creative Commons CC BY-NC-ND.

 

Pobierz

Opublikowano 14.12.2017

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.