Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Książka „Historia Polski oczami Jana Pawła II” – pobierz za darmo!

Książka „Historia Polski oczami Jana Pawła II” – pobierz za darmo!

Książka „Historia Polski oczami Jana Pawła II. Konspekty zajęć dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych” zawiera propozycje konspektów zajęć, w których omawiane są najważniejsze wydarzenia z historii Polski z perspektywy nauczania Jana Pawła II.

Szeroka tematyka oraz różnorodne perspektywy sprawiają, że książka może zarówno stanowić pomoc dydaktyczną dla nauczycieli historii, wiedzy o społeczeństwie, religii oraz etyki, jak i inspirować do rozmów na godzinach wychowawczych. Publikacja została wydana w ramach projektu „Karol Wojtyła Fellowship – Pamięć i tożsamość” realizowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra 2017”.

Książka opublikowana na licencji Creative Commons CC BY-NC-ND.

 

Pobierz

Opublikowano 14.12.2017

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.