Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Krytycy z pierwszego piętra – rekrutacja!

Nabór do ogólnopolskiej edycji warsztatów dziennikarstwa filmowego „Krytycy z pierwszego piętra”
 
Projekt „Krytycy z pierwszego piętra” skierowany jest do wszystkich, którzy pragną zdobyć gruntowną wiedzę na temat dziennikarstwa filmowego we wszelkich możliwych jego przejawach; dowiedzieć się jak funkcjonuje rynek filmowy w Polsce i na świecie oraz zdobyć praktyczne umiejętności w dziedzinie tworzenia tekstów i audycji o tematyce filmowej. Zajęcia poprowadzą wybitni dziennikarze filmowi współpracujący z najważniejszymi mediami w Polsce („Rzeczpospolita”, „Gazeta Wyborcza”, „Filmweb”, „Wprost”, „Wysokie Obcasy”, „Kino”). Wykładowcami poprzednich edycji warsztatów byli między innymi: Barbara Hollender, Paweł T. Felis, Michał Oleszczyk, Michał Walkiewicz, Krzysztof Kwiatkowski, Ryszard Jaźwiński czy Piotr Szygalski.
 
Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję w praktyce poznać codzienność dziennikarzy filmowych biorąc udział w wybranych pokazach prasowych filmów wchodzących na Polskie ekrany oraz przeprowadzając wywiady z twórcami filmowymi. Do tej pory zaproszenie na spotkanie z krytykami z pierwszego piętra przyjęli: Agnieszka Grochowska, Katarzyna Herman, Jowita Budnik, Maciej Stuhr, Sławomir Fabicki, Greg Zgliński, Piotr Kozłowski, Mateusz Damięcki, Grzegorz Jaroszuk i Krzysztof Chodorowski.
 
Absolwenci poprzednich edycji warsztatów dziś współpracują kilkudziesięcioma tytułami prasowymi i portalami internetowymi między innymi z „Rzeczpospolitą”, „Gazetą Wyborczą”, „Gazetą Telewizyjną”, „Aktivistem”, „FilmPRO”, „Onetem, „Stopklatką”, „Esensją”, „Bad-Taste”, „Kulturą Liberalną”, „Nowym Folderem” czy „5 kilo kultury”.  
 
Warsztaty organizowane są przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Partnerami projektu są: Filmweb, Foksal Eleven, Pierwsze Piętro.  V edycja warsztatów otrzymała finansowe wsparcie od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
 
V edycja warsztatów ma charakter ogólnopolski. Zajęcia odbywać się będą w trybie zaocznym.
 
Pierwszy zjazd odbędzie się 19 i 20 grudnia 2015, drugi 2 i 3 kwietnia 2016 w Warszawie przy ul. Foksal 11.
 
Rytm pracy między zjazdami nadawać będą regularne telekonferencje podsumowujące dotychczasowe dokonania uczestników i wyznaczające kolejne zadania do wykonania w domach.
 
UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY!
 
Zgłoszenia zawierające FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY oraz od jednej do trzech recenzji filmowych (do 2000 znaków) prosimy przesyłać na adres krytycyz1pietra@gmail.com do 30 listopada 2015!
 

 

O przyjęciu na warsztaty decyduje ocena nadesłanych prac oraz KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!

Opublikowano 23.11.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.