Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Konkurs kuratoryjny o Janie Pawle II – rok szkolny 2017/2018

Konkurs tematyczny dla gimnazjalistów z województwa mazowieckiego „Habemus papam. Jan Paweł II – papież przełomów” w roku szkolnym 2017/2018

Zapraszamy gimnazjalistów z województwa mazowieckiego do udziału w nowej edycji kuratoryjnego konkursu papieskiego. Kolejna już edycja konkursu ma ukazywać Jana Pawła II jako papieża przełomów, rozumianych zarówno bardziej dosłownie (gdy wskazujemy np. na przewodzenie Kościołowi katolickiemu na przełomie tysiącleci), jak i bardziej przenośnie (gdy zwracamy uwagę na te momenty pontyfikatu Jana Pawła II, które zmieniły bieg historii Polski, Europy i świata). Pragniemy pokazać młodzieży wydarzenia z życia i kapłaństwa Jana Pawła II, które stanowią dowód na to, jak wiele przełomów w sferach: religijnej, politycznej, kulturowej, obywatelskiej czy społecznej zapoczątkował właśnie Papież – Polak.

Drodzy Gimnazjaliści,
Konkurs tematyczny dla gimnazjalistów z województwa mazowieckiego „Habemus papam. Jan Paweł II – papież przełomów”kierujemy specjalnie do Was. Pragniemy zaprosić Was do wzięcia udziału w tej pasjonującej, intelektualnej przygodzie, podczas której zapoznacie się z osobą św. Jana Pawła II oraz z historią jego przełomowego pontyfikatu.

Drodzy Nauczyciele,
zachęcamy Was gorąco do rozpropagowania niniejszej inicjatywy wśród swoich podopiecznych oraz do zaszczepienia w nich idei twórczego poznawania postaci św. Jana Pawła II. Jak potwierdzają badania społeczne, Papież – Polak wciąż pozostaje dla młodzieży autorytetem i stanowi wzorzec dobrego życia. W wieku gimnazjalnym, gdy młodzież kształtuje swój światopogląd, szczególnie potrzebne są podpowiedzi, jak poprowadzić swoje życie. Stąd też spojrzenie na świadectwo pontyfikatu Jana Pawła II może być budujące i normotwórcze dla współczesnego młodego pokolenia.

Załącznik nr 1 – zgłoszenie szkoły
Załącznik nr 2 – zgoda rodzica / opiekuna prawnego na udział dziecka w konkursie
Załącznik nr 3 – lista uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego konkursu

REGULAMIN

Finaliści oraz laureaci konkursu tematycznego dla gimnazjalistów z województwa mazowieckiego „Habemus papam. Jan Paweł II – papież przełomów”otrzymają zaświadczenia Mazowieckiego Kuratora Oświaty, które uprawniają do uzyskania dodatkowych punktów na świadectwie ukończenia szkoły zgodnie z rozporządzeniem MEN.

Opublikowano 21.09.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

W Warszawie rozpoczyna się właśnie Warszawski Tydzień Kobiet. To dobra okazja, aby przypomnieć jeden z ważnych tematów, które podjęliśmy w ramach podcastów „Słuchając drogi”
To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu