Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Konkurs o Janie Pawle II dla gimnazjalistów

Centrum Myśli Jana Pawła II jest organizatorem Wojewódzkiego Konkursu pt. „Jan Paweł II – droga poety i artysty”, skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu województwa mazowieckiego.  Decyzją Komisji termin zgłaszania szkół został przedłużony do 31 grudnia 2012 roku.
 


Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat życia i nauczania Jana Pawła II. Obecna propozycja tematyczna – „Jan Paweł II – droga poety i artysty” zachęca do zapoznania się nie tylko z poetycką i dramaturgiczną twórczością Papieża. To również zaproszenie do wspólnego spojrzenia na sztukę, do przeżycia przygody z aktorstwem, a więc tego, co od zawsze i do głębi porusza każde pokolenie młodzieży.

Więcej informacji i regulamin na stronie:

http://www.centrumjp2.pl/node/5812/Konkurs_Jan_Pawel_II__droga_poety_i_artysty

 

 

Link do materiałów edukacyjnych konkursu:

http://www.centrumjp2.pl/?p=2540

Opublikowano 09.12.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.