Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Koncert dla stypendystów Fundacji Jana Pawła II

Zapraszamy na koncert charytatywny na rzecz stypendystów Fundacji Jana Pawła II, na którym wystąpią Aga Zaryan oraz włoskie Trio Pannici. Odbędzie się  on 12 września w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie.


Ta artystyczna impreza organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Polsce we współpracy z Centrum Myśli Jana Pawła II będzie połączona z wyjątkową loterią fantową. Kolekcja srebrnych monet Mennicy Polskiej, unikatowe komplety filatelistyczne znaczków Poczty Polskiej i publikacje związane z Janem Pawłem II to tylko niektóre z wielu wartościowych fantów loterii. Losy w cenie 30 i 50 zł będą do nabycia w przerwie koncertu. Bilety na koncert w cenie 60 zł można kupić w kasach Filharmonii Narodowej.

Fundacja Jana Pawła II w całości pokrywa koszty pobytu w Polsce 150 osób zza wschodniej granicy, umożliwiając im studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Aby ci młodzi ludzie mogli wyjechać na beatyfikację Jana Pawła II do Rzymu, Towarzystwo Przyjaciół Fundacji JPII organizuje koncert połączony z loterią fantową. Dochód z imprezy w całości zostanie przekazany stypendystom.

Trio Pannici to formacja, która skupia troje wybitnych młodych włoskich artystów. Francesco Paniccia, charyzmatyczny pianista i kompozytor, Barbara Saba, niezwykle dynamiczna aktorka, piosenkarka i tancerka, oraz Marco Saba, perkusista i wszechstronnie utalentowany muzyk, zaprezentują utwory skomponowane w oparciu o teksty Jana Pawła II. 
Trio wystąpiło w 2009 roku przed papieżem Benedyktem XVI na koncercie zorganizowanym przez Ambasadę Polską w Watykanie z okazji 4. rocznicy śmierci Jana Pawła II.

Aga Zaryan jest jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek jazzowych młodego pokolenia. Nagrała już pięć albumów, w tym złoty, platynowy i multiplatynowy. W koncercie, na którym wykona utwory ze swojego repertuaru, będą jej towarzyszyć: Michał Tokaj (fortepian), Michał Barański (kontrabas) oraz Łukasz Żyta (perkusja).

 

 

ZAPRASZAMY NA KONCERT!

 

Opublikowano 07.09.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online