Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Koncert „Ad astra”

W niedzielę 16 października z okazji 33. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, obok występu Chóru CMJPII w archikatedrze, mamy do zaoferowania równie atrakcyjne wydarzenie muzyczne – w Legionowie. Tego dnia odbędzie się wyjątkowy koncert „Ad Astra”. Będzie to premiera nowego dzieła o tym samym tytule autorstwa młodego kompozytora Sebastiana Szymańskiego w wykonaniu międzynarodowym.


Przy akompaniamencie orkiestry smyczkowej oraz chóru żeńskiego pod batutą Sławomira Leszczyńskiego zagrają młodzi artyści w składzie, m.in.: Sławek Jaskułke (forterpian), Grzech Piotrowski (saksofon), Bartosz Sosnowski (gitara), Braulio Mamani z Boliwii (instrumenty etniczne). Łącznie na scenie pojawi się blisko trzydziestu muzyków. Centrum Myśli Jana Pawła II jest jednym z współorganizatorów.

Koncert rozpocznie się o godz. 20.00 w sali widowiskowej Urzędu Miasta Legionowo. Szczegóły dotyczące koncertu: TUTAJ

Bilety do nabycia od 28 września w MOK Legionowo, ul. C.K.Norwida 10, tel. (22) 774 44 74. Cena biletów w przedsprzedaży 30 zł, w dniu koncertu 40 zł.

 

O artystach:

Sebastian Szymański – kompozytor muzyki symfonicznej, teatralnej i filmowej, pianista. Twórca posiadający wielki temperament, oraz ogromną wrażliwość muzyczną. Producent muzyczny, aranżer, członek Polskiej Akademii Muzycznej w Londynie. Jego kompozycje charakteryzują się nowatorskim stylem. W swojej muzyce tworzy obrazy impresjonistyczne, eksperymentując często z wyszukanym i nietypowym instrumentarium. Dzięki temu klimat artystyczny staje się niepowtarzalny, a przestrzenie, w których porusza się twórca magnetyzują odbiorcę. Ma na swoim koncie kilkaset kompozycji. Muzyka Sebastiana Szymańskiego wyraża tęsknotę za pięknem, które jest twórczo wydobywane poprzez umiejętność dźwiękowego malarstwa. Przesłuchałem z uwagą kompozycje Sebastiana Szymańskiego – powiedział w 2010 roku Zbigniew Preisner – zarówno jego Passio Domini Nostri, jak i inne drobniejsze utwory. Widzę w tym młodym człowieku wielki talent, ogromną wrażliwość i wielkie możliwości.

Sławek Jaskułke – jeden z najoryginalniejszych talentów polskiego jazzu ostatniego dziesięciolecia. Okrzyknięty objawieniem polskiej pianistyki jazzowej. Muzyk eksperymentujący, poszukujący, posiadający wielki temperament i ogromną wrażliwość muzyczną. Chętnie odchodzi od jazzu w różnych kierunkach, od klasyki po muzykę awangardową, ale jeszcze chętniej do niego wraca wzbogacony o nowe doświadczenia. Brał udział w największych światowych festiwalach, m.in. North Sea Jazz Festival, Berlin Jazz Fest, Red Sea Jazz Festival, Padova Jazz Festival, Jazz Fest Brno, Garana International Jazz Festival, Jazz Jamboree. Więcej: www.jaskulke.com
 

Opublikowano 13.10.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.