Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Koncert „Ad astra”

W niedzielę 16 października z okazji 33. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, obok występu Chóru CMJPII w archikatedrze, mamy do zaoferowania równie atrakcyjne wydarzenie muzyczne – w Legionowie. Tego dnia odbędzie się wyjątkowy koncert „Ad Astra”. Będzie to premiera nowego dzieła o tym samym tytule autorstwa młodego kompozytora Sebastiana Szymańskiego w wykonaniu międzynarodowym.


Przy akompaniamencie orkiestry smyczkowej oraz chóru żeńskiego pod batutą Sławomira Leszczyńskiego zagrają młodzi artyści w składzie, m.in.: Sławek Jaskułke (forterpian), Grzech Piotrowski (saksofon), Bartosz Sosnowski (gitara), Braulio Mamani z Boliwii (instrumenty etniczne). Łącznie na scenie pojawi się blisko trzydziestu muzyków. Centrum Myśli Jana Pawła II jest jednym z współorganizatorów.

Koncert rozpocznie się o godz. 20.00 w sali widowiskowej Urzędu Miasta Legionowo. Szczegóły dotyczące koncertu: TUTAJ

Bilety do nabycia od 28 września w MOK Legionowo, ul. C.K.Norwida 10, tel. (22) 774 44 74. Cena biletów w przedsprzedaży 30 zł, w dniu koncertu 40 zł.

 

O artystach:

Sebastian Szymański – kompozytor muzyki symfonicznej, teatralnej i filmowej, pianista. Twórca posiadający wielki temperament, oraz ogromną wrażliwość muzyczną. Producent muzyczny, aranżer, członek Polskiej Akademii Muzycznej w Londynie. Jego kompozycje charakteryzują się nowatorskim stylem. W swojej muzyce tworzy obrazy impresjonistyczne, eksperymentując często z wyszukanym i nietypowym instrumentarium. Dzięki temu klimat artystyczny staje się niepowtarzalny, a przestrzenie, w których porusza się twórca magnetyzują odbiorcę. Ma na swoim koncie kilkaset kompozycji. Muzyka Sebastiana Szymańskiego wyraża tęsknotę za pięknem, które jest twórczo wydobywane poprzez umiejętność dźwiękowego malarstwa. Przesłuchałem z uwagą kompozycje Sebastiana Szymańskiego – powiedział w 2010 roku Zbigniew Preisner – zarówno jego Passio Domini Nostri, jak i inne drobniejsze utwory. Widzę w tym młodym człowieku wielki talent, ogromną wrażliwość i wielkie możliwości.

Sławek Jaskułke – jeden z najoryginalniejszych talentów polskiego jazzu ostatniego dziesięciolecia. Okrzyknięty objawieniem polskiej pianistyki jazzowej. Muzyk eksperymentujący, poszukujący, posiadający wielki temperament i ogromną wrażliwość muzyczną. Chętnie odchodzi od jazzu w różnych kierunkach, od klasyki po muzykę awangardową, ale jeszcze chętniej do niego wraca wzbogacony o nowe doświadczenia. Brał udział w największych światowych festiwalach, m.in. North Sea Jazz Festival, Berlin Jazz Fest, Red Sea Jazz Festival, Padova Jazz Festival, Jazz Fest Brno, Garana International Jazz Festival, Jazz Jamboree. Więcej: www.jaskulke.com
 

Opublikowano 13.10.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.