Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Każdy licealista może być częścią „Kuźni”

Wielu z nas zadaje sobie pytanie: Jak postępować, żeby życie miało sens? Planujesz naukę, sylwestra, wakacje, maturę, studia, później pracę i rodzinę. Czy życie daje się zaplanować w całości? Czy życie to nauka, przyjaciele, rodzina i praca, a może czegoś tu brakuje? Przecież, jak mówił Jan Paweł II: „nie żyje się, nie kocha się i nie umiera na próbę”.


Wobec tych wątpliwości w Centrum Myśli Jana Pawła II odbędą się kolejne warsztaty z cyklu „Kuźnia”, tym razem pod tytułem „Projekt: życie”.
 
Okres młodości jest czasem szczególnie intensywnego odkrywania ludzkiego „ja”. Stopniowo, krok po kroku odsłania się przed światem wewnętrznym potencjał, z którego w przyszłości może zrodzić się człowieczeństwo. Niezwykły – bo niepowtarzalny, wypełniony sensem – projekt życia. Tak mówił o nim Jan Paweł II, dodając, że pełnią życia jest „samourzeczywistnienie”. Jest to, wyjaśniał w „Liście do Młodych” z 1985 roku, bogactwo odkrywania, a zarazem planowania, wybierania, przewidywania i podejmowania pierwszych własnych decyzji, które mają znaczenie dla przyszłości.

 

Co zatem niosą za sobą warsztaty „Kuźni”?

Na wstępie, lekturę wspomnianego „Listu do Młodych”, w którym papież przedstawia propozycję „projektu życia” realizowanego czasem w małych działaniach, lecz mających duże znaczenie. Po drugie, odbędzie się „Papieska Kuźnia Menedżerów”, czyli warsztat umiejętności współpracy w zespole. Na koniec, uczestnicy „Kuźni” wezmą udział planowaniu zadań, które potem będą realizowane w zespole.

Więcej o projekcie: TUTAJ. Zapraszamy!

 

Opublikowano 09.11.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.