Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Jan Paweł II – poeta i patron

Jan Paweł II został ogłoszony patronem Światowych Dni Młodzieży w Madrycie. Niemal w tym samym czasie w mediach podano, że odnaleziono nieznane dotąd wiersze Karola Wojtyły, napisane pod koniec wojny.


Kard. Stanisław Ryłko podkreślił, że Jan Paweł II zawsze uważał się za „przyjaciela młodzieży”. Wyraził radość, że mógł przekazać delegatom Światowych Dni Młodzieży wiadomość o ogłoszeniu Papieża patronem wydarzenia, które w tym roku odbędzie się w Madrycie. Stało się to możliwe po wyznaczeniu daty beatyfikacji przez Benedykta XVI. Uczestnicy przyjęli wiadomość na stojąco, ze wzruszeniem i długimi oklaskami. Więcej na temat Światowych Dni Młodzieży znaleźć można TUTAJ.

Zakończony właśnie proces beatyfikacyjny Jana Pawła II przyniósł także nieoczekiwane odkrycia. Przy jego okazji odnaleziono nieznane dotąd wiersze Karola Wojtyły, napisane pod koniec wojny. Są one do znalezienia w „Tygodniku Powszechnym”, z kolei wiersze, w interpretacji Jerzego Treli, są do odsłuchania na stronach TVN24: POSŁUCHAJ.

 

Opublikowano 20.01.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.