Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Jan Paweł II – poeta i patron

Jan Paweł II został ogłoszony patronem Światowych Dni Młodzieży w Madrycie. Niemal w tym samym czasie w mediach podano, że odnaleziono nieznane dotąd wiersze Karola Wojtyły, napisane pod koniec wojny.


Kard. Stanisław Ryłko podkreślił, że Jan Paweł II zawsze uważał się za „przyjaciela młodzieży”. Wyraził radość, że mógł przekazać delegatom Światowych Dni Młodzieży wiadomość o ogłoszeniu Papieża patronem wydarzenia, które w tym roku odbędzie się w Madrycie. Stało się to możliwe po wyznaczeniu daty beatyfikacji przez Benedykta XVI. Uczestnicy przyjęli wiadomość na stojąco, ze wzruszeniem i długimi oklaskami. Więcej na temat Światowych Dni Młodzieży znaleźć można TUTAJ.

Zakończony właśnie proces beatyfikacyjny Jana Pawła II przyniósł także nieoczekiwane odkrycia. Przy jego okazji odnaleziono nieznane dotąd wiersze Karola Wojtyły, napisane pod koniec wojny. Są one do znalezienia w „Tygodniku Powszechnym”, z kolei wiersze, w interpretacji Jerzego Treli, są do odsłuchania na stronach TVN24: POSŁUCHAJ.

 

Opublikowano 20.01.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Prawa człowieka powinny być nie tylko gwarantowane przez państwo, ale wynikać z potrzeby każdego z nas. A co w sytuacji, kiedy w społeczeństwie zabraknie dojrzałości i kompetencji moralnych?
O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.