Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Jak rozmawiać z dzieckiem

Podcast „Słuchając drogi”

Grafika ze zdjęciem Małgorzaty Musiał oraz tytułem odcinka Jak rozmawiać z dzieckiem

Małgorzata Musiał jest przewodnikiem po niezwykle fascynującym, pełnym wyzwań, zapierającym dech w piersiach i mrożących krew w żyłach terenie jakim jest rozmowa z dzieckiem.

Doświadczona pedagog, mediatorka Porozumienia bez przemocy, twórczyni bloga dobrarelacja.pl oraz autorka książki „Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny”, mama trójki dzieci.

Podczas naszego spotkania rozmawiamy o tym; skąd biorą się lęki rodziców przed zainteresowaniem się potrzebami swoich dzieci, jak słuchać z empatią i pielęgnować ciekawość wobec dzieci oraz o tym, jak budować relację opartą na współpracy.


Zapraszamy do rozmowy. Dołączcie do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi 

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje to zapraszam do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl.

Posłuchaj

Opublikowano 14.08.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.