Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Inkubator Miłosierdzia pewnie wkracza w nowy rok

Ten rok jest dla Inkubatora Miłosierdzia szczególny, ponieważ został ogłoszony Europejskim Rokiem Wolontariatu. Wolontariusze CMJPII spotkali się w klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów, gdzie prowadzona jest jadłodajnia dla ubogich.


 

Podczas spotkania brat Piotr Wardawa opowiedział, w jaki sposób bracia pomagają biednym i co mogą zrobić wolontariusze, aby przysłużyć się tej sprawie. Dyskutowano też o tym, co mówił Jan Paweł II na temat pomagania innym. Na koniec grupa Inkubatora Miłosierdzia narysowała wolontariusza. Efekty można podziwiać poniżej na zdjęciu.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub obejrzeć zdjęcia to…

 

–> przeczytaj reportaż 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano 19.01.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.