Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Inkubator Miłosierdzia pewnie wkracza w nowy rok

Ten rok jest dla Inkubatora Miłosierdzia szczególny, ponieważ został ogłoszony Europejskim Rokiem Wolontariatu. Wolontariusze CMJPII spotkali się w klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów, gdzie prowadzona jest jadłodajnia dla ubogich.


 

Podczas spotkania brat Piotr Wardawa opowiedział, w jaki sposób bracia pomagają biednym i co mogą zrobić wolontariusze, aby przysłużyć się tej sprawie. Dyskutowano też o tym, co mówił Jan Paweł II na temat pomagania innym. Na koniec grupa Inkubatora Miłosierdzia narysowała wolontariusza. Efekty można podziwiać poniżej na zdjęciu.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub obejrzeć zdjęcia to…

 

–> przeczytaj reportaż 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano 19.01.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.