Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Inkubator Miłosierdzia pewnie wkracza w nowy rok

Ten rok jest dla Inkubatora Miłosierdzia szczególny, ponieważ został ogłoszony Europejskim Rokiem Wolontariatu. Wolontariusze CMJPII spotkali się w klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów, gdzie prowadzona jest jadłodajnia dla ubogich.


 

Podczas spotkania brat Piotr Wardawa opowiedział, w jaki sposób bracia pomagają biednym i co mogą zrobić wolontariusze, aby przysłużyć się tej sprawie. Dyskutowano też o tym, co mówił Jan Paweł II na temat pomagania innym. Na koniec grupa Inkubatora Miłosierdzia narysowała wolontariusza. Efekty można podziwiać poniżej na zdjęciu.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub obejrzeć zdjęcia to…

 

–> przeczytaj reportaż 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano 19.01.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.