Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Inkubator Miłosierdzia” od nowa!

„Inkubator Miłosierdzia”, program wolontariacki skierowany do studentów, rozpoczął kolejną edycję.


Dla Piotra Taradajko, laureata stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, niezwykłe jest, że stypendium nie ogranicza się do pomocy materialnej, ale pociąga za sobą opiekę nad osobistym rozwojem każdego stypendysty. Centrum Myśli Jana Pawła II oferuje wiele projektów. – Dzięki nim wdrażamy w życie to, co mówił do nas Jana Paweł II – wyjaśnia. – W ramach projektu „Inkubator Miłosierdzia” stypendyści pomagają osobom starszym, żyjącym często bez nadziei w hospicjum, ciężko chorym. Towarzyszą niepełnosprawnym w spacerach, rozmowach, czytają im na głos. Pomagają dzieciom w domach dziecka, w świetlicach, tym mianowicie, którzy w różnych ośrodkach czekają na pomoc korepetytora.

To, w jaki sposób stypendyści angażują się w pomoc innym, można zobaczyć w materiale poniżej. Więcej o „Inkubatorze Miłosierdzia”: TUTAJ. Przyłącz się do nas! :)

 

Opublikowano 17.11.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.