Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Informacja dla stypendystów

Drodzy stypendyści!

Uprzejmie informujemy, że na początku marca otrzymacie druki PIT 8C z Urzędu Miasta, na podstawie których będziecie mogli rozliczyć się ze stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II z urzędem skarbowym. W tej chwili są one wysyłane, więc prosimy o cierpliwość.


Czy każdy musi rozliczyć się z urzędem skarbowym? Na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż każda sytuacja jest inna np.: stypendyści mogą otrzymywać stypendium w różnych kwotach, mogą mieć jakieś dodatkowe dochody lub rozliczać się z rodzicami.
Odpowiedzi warto szukać w swoim urzędzie skarbowym. Będziecie mieli wtedy jasność.

Jednocześnie informujemy, że w momencie składania wniosku na kolejny okres stypendialny, PIT 8C stanowi podstawę do odliczenia kwoty stypendium od dochodu kandydata. Jest to związane z faktem, że stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II  otrzymane za poprzedni rok kalendarzowy, nie jest wliczane do dochodu kandydata.
 

Opublikowano 27.02.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.