Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Granica dzieli. Pogranicze łączy

Podcast „Słuchając drogi”

Grafika ze zdjęciem ks. Stefana Batrucha oraz tytuł odcinka Granica dzieli. Pogranicze łączy

Tematem audycji jest rozmowa o ludziach pogranicza. Czyli ludziach o różnych tożsamościach, wyrwanych ze swoich korzeni. Zastanowimy się, jaki wpływ wywierają sztucznie wytyczone granice na kolejne pokolenia ludzi pogranicza. Posłuchamy o potrzebie tworzenia relacji i spotkań twarzą w twarz mieszkańców z obu stron granic. Poszukamy sposobów na przybliżenie ich do siebie. Poznamy opowieści o niezwykłych spotkaniach transgranicznych.

W trakcie naszej rozmowy przyjrzymy się także naszym relacjom z Ukraińcami. Co o tych relacjach mówią nam ostatnie wydarzenia? Z jakimi wyzwaniami mierzą się nasi wschodni sąsiedzi w Polsce? Czego my, jako Polacy, powinniśmy unikać?

Gościem Marcina Nowaka jest ksiądz Stefan Batruch, proboszcz parafii grekokatolickiej w Lublinie oraz prezes Fundacji Kultury Duchowej Pogranicza.


Nasz podcast to nie tylko rozmowa z zaproszonymi gośćmi. Zapraszamy do rozmowy na naszej grupie na Facebooku. Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje to zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

Posłuchaj

Opublikowano 23.07.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.