Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Granica dzieli. Pogranicze łączy

Podcast „Słuchając drogi”

Grafika ze zdjęciem ks. Stefana Batrucha oraz tytuł odcinka Granica dzieli. Pogranicze łączy

Tematem audycji jest rozmowa o ludziach pogranicza. Czyli ludziach o różnych tożsamościach, wyrwanych ze swoich korzeni. Zastanowimy się, jaki wpływ wywierają sztucznie wytyczone granice na kolejne pokolenia ludzi pogranicza. Posłuchamy o potrzebie tworzenia relacji i spotkań twarzą w twarz mieszkańców z obu stron granic. Poszukamy sposobów na przybliżenie ich do siebie. Poznamy opowieści o niezwykłych spotkaniach transgranicznych.

W trakcie naszej rozmowy przyjrzymy się także naszym relacjom z Ukraińcami. Co o tych relacjach mówią nam ostatnie wydarzenia? Z jakimi wyzwaniami mierzą się nasi wschodni sąsiedzi w Polsce? Czego my, jako Polacy, powinniśmy unikać?

Gościem Marcina Nowaka jest ksiądz Stefan Batruch, proboszcz parafii grekokatolickiej w Lublinie oraz prezes Fundacji Kultury Duchowej Pogranicza.


Nasz podcast to nie tylko rozmowa z zaproszonymi gośćmi. Zapraszamy do rozmowy na naszej grupie na Facebooku. Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje to zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

Posłuchaj

Opublikowano 23.07.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.