Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Góry, wartości i film!

Góry wartości – rozpoczynamy nowy sezon spotkań. Zapraszamy 12 listopada. Gościć będziemy Dariusza Załuskiego, który chce podzielić się swoją pasją i zarazić także Ciebie fascynacją rejonem Himalajów! 

Dariusz Załuski
Czołowy polski taternik, alpinista, himalaista. Autor zdjęć, scenarzysta i reżyser wielu filmów o tematyce górskiej. Zdobywca pięciu ośmiotysięczników, w tym K2 oraz dwukrotnie Mount Everest.

Data: 12 listopada (wtorek), godz. 18.30
Miejsce: 1Piętro, lok. 30, ul. Foksal 11, Warszawa

Lista zamknięta, zapełniła się w ciągu kilku minut! Pierwsze 160 osób otrzyma mailowe potwierdzenie, będące jednocześnie wejściówką na spotkanie. Gratulujemy najszybszym!

 

 

W góry ciągnęło mnie od zawsze. Najpierw były Bieszczady, po których wędrowałem z przyjaciółmi ze Studenckiego Klubu Przewodników Beskidzkich i gdzie zostałem przewodnikiem górskim. Potem Tatry, pierwsze wspinaczki i pierwsze wyjazdy w góry wyższe – Karakorum i Himalaje. W 1997r. wszedłem na swój pierwszy ośmiotysięcznik i poznałem Andrzeja Zawadę, organizatora polskich wypraw narodowych. Andrzej zaprosił mnie na swoją kolejną wyprawę zimową. Tam rozpocząłem przygodę z filmem górskim. Potem wielokrotnie byłem w górach wysokich zarówno zimą jak i latem. Wszedłem na kilka szczytów ośmiotysięcznych, w tym na Everest, brałem udział w wielu wyprawach zimowych, m.in. na K2, Makalu, Shisha Pangma, zrealizowałem wiele filmów dokumentalnych o tematyce górskiej. W Nepalu spędziłem w sumie ponad 4 lata… – wspomina Dariusz Zauski.

Przygodę z filmem górskim rozpoczął od kręcenia zdjęć na ostatniej wyprawie himalajskiej kierowanej przez Andrzeja Zawadę w 1997. Obecnie ma na swoim koncie kilkanaście filmów dokumentujących wyprawy górskie, których bohaterami jest wiele czołowych polskich i zagranicznych himalaistów. Za film Annapurna na lekko (2008), dokumentujący polską wyprawę na Annapurnę, w której brał udział m.in. Piotr Pustelnik i Piotr Morawski, otrzymał nagrodę na VI Festiwalu Filmów Górskich w Krakowie oraz nagrodę za najlepszy film górski na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Vancouver 2009.

 

 

Partnerami cyklu są:

logo Yeti  2012-2013 partner spotkań z cyklu "Góry wartości"   2012-2013: partner spotkań "Góry wartości"

2012: spotkania z cyklu "Góry wartości"   Klub Wysokogórski, Warszawa  Uniwersytecki Klub Alpinistyczny  Studencki Klub Górski Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich 

  2012-2013: spotkania z cyklu "Góry wartości" i "Polska przybliża świat"  Speleoklub Warszawa, Partner 2012-2013: Góry wartości,  Portal Górski - partner: 2012-2013 Góry wartości  Wpsinanie.pl - partner: 2012-2013 Góry wartości   Drytoling.com.pl - partner: 2012-2013 Góry wartości

11  13

 

 

Patroni medialni:

foksal_eleven_logo  npm logo_gory  Taternik

 

 

 

 

Opublikowano 31.10.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.