Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Góry, wartości i film!

Góry wartości – rozpoczynamy nowy sezon spotkań. Zapraszamy 12 listopada. Gościć będziemy Dariusza Załuskiego, który chce podzielić się swoją pasją i zarazić także Ciebie fascynacją rejonem Himalajów! 

Dariusz Załuski
Czołowy polski taternik, alpinista, himalaista. Autor zdjęć, scenarzysta i reżyser wielu filmów o tematyce górskiej. Zdobywca pięciu ośmiotysięczników, w tym K2 oraz dwukrotnie Mount Everest.

Data: 12 listopada (wtorek), godz. 18.30
Miejsce: 1Piętro, lok. 30, ul. Foksal 11, Warszawa

Lista zamknięta, zapełniła się w ciągu kilku minut! Pierwsze 160 osób otrzyma mailowe potwierdzenie, będące jednocześnie wejściówką na spotkanie. Gratulujemy najszybszym!

 

 

W góry ciągnęło mnie od zawsze. Najpierw były Bieszczady, po których wędrowałem z przyjaciółmi ze Studenckiego Klubu Przewodników Beskidzkich i gdzie zostałem przewodnikiem górskim. Potem Tatry, pierwsze wspinaczki i pierwsze wyjazdy w góry wyższe – Karakorum i Himalaje. W 1997r. wszedłem na swój pierwszy ośmiotysięcznik i poznałem Andrzeja Zawadę, organizatora polskich wypraw narodowych. Andrzej zaprosił mnie na swoją kolejną wyprawę zimową. Tam rozpocząłem przygodę z filmem górskim. Potem wielokrotnie byłem w górach wysokich zarówno zimą jak i latem. Wszedłem na kilka szczytów ośmiotysięcznych, w tym na Everest, brałem udział w wielu wyprawach zimowych, m.in. na K2, Makalu, Shisha Pangma, zrealizowałem wiele filmów dokumentalnych o tematyce górskiej. W Nepalu spędziłem w sumie ponad 4 lata… – wspomina Dariusz Zauski.

Przygodę z filmem górskim rozpoczął od kręcenia zdjęć na ostatniej wyprawie himalajskiej kierowanej przez Andrzeja Zawadę w 1997. Obecnie ma na swoim koncie kilkanaście filmów dokumentujących wyprawy górskie, których bohaterami jest wiele czołowych polskich i zagranicznych himalaistów. Za film Annapurna na lekko (2008), dokumentujący polską wyprawę na Annapurnę, w której brał udział m.in. Piotr Pustelnik i Piotr Morawski, otrzymał nagrodę na VI Festiwalu Filmów Górskich w Krakowie oraz nagrodę za najlepszy film górski na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Vancouver 2009.

 

 

Partnerami cyklu są:

logo Yeti  2012-2013 partner spotkań z cyklu "Góry wartości"   2012-2013: partner spotkań "Góry wartości"

2012: spotkania z cyklu "Góry wartości"   Klub Wysokogórski, Warszawa  Uniwersytecki Klub Alpinistyczny  Studencki Klub Górski Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich 

  2012-2013: spotkania z cyklu "Góry wartości" i "Polska przybliża świat"  Speleoklub Warszawa, Partner 2012-2013: Góry wartości,  Portal Górski - partner: 2012-2013 Góry wartości  Wpsinanie.pl - partner: 2012-2013 Góry wartości   Drytoling.com.pl - partner: 2012-2013 Góry wartości

11  13

 

 

Patroni medialni:

foksal_eleven_logo  npm logo_gory  Taternik

 

 

 

 

Opublikowano 31.10.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.