Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Góry wartości 2.0: POMOC W GÓRACH – Jerzy Natkański i Mariusz Grudzień

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu Góry wartości. Tym razem gościć będziemy dwóch wybitnych alpinistów i himalaistów Jerzego Natkańskiego i Mariusza Grudnia. Na spotkaniu poruszymy temat pomocy w górach. Dyskusję poprowadzi Jagoda Mytych – blogerka, redaktorka bloga Góry Książek

Untitled design (1)Jerzy Natkański
Polski Alpinista i himalaista. Zdobywca Gasherbrum II i Broad Peak . Uczestnik wielu wypraw w góry wysokie m.in.  zimowej na Nanga Parbat (1997/8 kier. A.Zawada), zimowej na Makalu 2000/1 i zimowej Netia-K2 w 2002/3 ( obie kier. K.Wielicki). Razem z Darkiem Załuskim dokonał pierwszego wejścia na Borondo Sar (6800 m) w  Karakorum . Kierował wyprawami unifikacyjnymi PHZ PZA na Manaslu (2012), Dhaulagiri (2013)  i Broad Peak Middle (2014). Członek Klubu Wysokogórskiego W-wa. Ultramaratończyk.  Entre.PL.Team, STORAT.PL, Spartaniedzieciom.pl 

Mariusz GrudzieńMariusz_Grudzien_male
Starszy instruktor ratownictwa górskiego GOPR, ratownik medyczny, od 10 lat zawodowo pracuje jako ratownik górski. Członek Klubu Alpinistycznego Grupy Beskidzkiej GOPR. Brał udział wyprawie unifikacyjnej PHZ na Broad Peak Middle (2014), gdzie uczestniczył w akcji ratunkowej Tajwańskiego wspinacza na wysokości 7500m. Wspinał się m.in. w Kaukazie i Pamirze. Grotołaz, przewodnik górski, miłośnik narciarstwa wysokogórskiego testujący sprzęt Vollkl.  

 Data spotkania:

10 marca-Wtorek
Godz. 18.30
Centrum Myśli Jana Pawła II, 1Piętro,  Foksal 11

Lista uczestników jest już pełna. Wszystkim bardzo dziękujemy i zapraszamy na następne spotkanie, o którym rychło będziemy informować. 

 

 

Partnerzy:

4

    2    3     5    6     7     8     9     

10      11     12     13     14     Fundacja Zawady Jpg    FWC 4    med3  

Partnerzy medialni:

med5    med4-page-001    logo_gory    med2

Opublikowano 26.02.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.