Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Antykościelna polityka władzy sowieckiej

Ambasada Republiki Litewskiej oraz Centrum Myśli Jana Pawła II serdecznie zapraszają na prezentację książki Arūnas Streikus "Antykościelna polityka władzy sowieckiej na Litwie (1944–1990)". Spotkanie odbędzie się 17 października (poniedziałek) 2011 roku o godz. 18.00 w Ambasadzie Republiki Litewskiej.


W spotkaniu i dyskusji na temat polityki władz sowieckich wobec Kościoła na Litwie i w Polsce wezmą udział: Teresė Birutė Burauskaitė (Dyrektor Centrum Badania Ludobójstwa i Ruchu Oporu Mieszkańców Litwy) oraz prof. Andrzej Friszke (Zastępca Przewodniczącego Rady Instytutu Pamięci Narodowej). Spotkanie odbędzie się w języku polskim i litewskim.

Bardzo prosimy o potwierdzenie obecności do 14 października: Ambasada Republiki Litewskiej (al. Ujazdowskie 14, Warszawa; kultura@lietuva.pl).

 

Opublikowano 13.10.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.