Akcja „Stypendyści stypendystom” zakończona!

Już po raz kolejny stypendyści m.st. Warszawy kwestowali w stolicy na rzecz funduszu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Udało im się zebrać wcale niemałą sumę!


Co roku z okazji Dnia Papieskiego Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” prowadzi publiczną zbiórkę pieniędzy, które później przeznacza na stypendia dla ubogiej młodzieży z małych miejscowości. Centrum Myśli Jana Pawła II od kilku lat włącza się w tę zbiórkę, organizując akcję „Stypendyści stypendystom”.

Ci laureaci Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, którzy decydują sią wziąć w niej udział, wyruszają na ulice Warszawy z oznakowanymi puszkami i zachęcają przechodniów do wsparcia funduszu stypendialnego „Dzieła Nowego Tysiąclecia”.

W tegorocznej kweście wzięło udział 45 wolontariuszy. Trwała ona od 8 do 16 października. Zebrano 14 120,56 zł oraz niewielką kwotę w walucie obcej.

Pieniądze te z pewnością pomogą zdolnej młodzieży z ubogich rodzin z małych miast i wsi. Ale liczy się także to, że inicjatywa jest w zamierzeniu budowaniem „żywego pomnika” błogosławionego Jana Pawła II. Nasi wolontariusze, włączając się w nią, starają się pokazać, jak praktycznie realizować nauczanie Papieża Polaka.

 

Dodano: