Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Aborcja – fakty i mity. Konferencja ASK Soli Deo

„Aborcja – fakty i mity” to tytuł konferencji, która odbędzie się 29 marca w ramach cyklu Poruszyć niebo i ziemię organizowanego przez Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo. Zapraszamy do auli w starym budynku BUW.


 

Tak organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w konferencji, nad którą partonat objęło Centrum Myśli Jana Pawła II: 

Wydaje Ci się, że już wszystko wiesz na temat aborcji? Masz już wyrobione zdanie na ten temat? Pewnie myślisz, że przyjście na konferencję „Aborcja – fakty i mity” to strata czasu. To błąd!

Jeśli jesteś przeciwnikiem aborcji, przyjdź, by poznać argumenty merytoryczne i naukowe (nieodwołujące się do religii) przeciwko aborcji. Jeśli chcesz kiedykolwiek rozmawiać ze zwolennikami aborcji albo osobami mającymi wątpliwości – musisz być świetnie przygotowany merytorycznie do rozmowy, ponieważ inaczej nikogo nie przekonasz.

Jeśli masz wątpliwości, np. uważasz, że kompromis obowiązujący w polskim prawie to rozsądne rozwiązanie, to zapraszamy Cię tym bardziej! Nie będziemy nikogo nachalnie indoktrynować, a przedstawimy jedynie obiektywne fakty naukowe i inne argumenty merytoryczne. Może Cię przekonają, może nie, ale na pewno warto je poznać, jeśli chcesz być uczciwy w swoich osądach, a nie bazować tylko na stereotypach rozpowszechnianych przez media.

Termin i miejsce: 29 marca 2010 roku, godz. 18.30, aula w starym budynku BUW, Kampus Centralny UW.

W ramach konferencji odbędzie się pięć wykładów tematycznych (każdy po 30 min), które poprowadzą wybitni specjaliści z różnych dziedzin nauki:

 
Czy płód to człowiek? Ocena medyczna – dr hab. Joanna Dangel
Aborcja w ocenie etycznej – prof. Zbigniew Stawrowski
Wpływ aborcji na zdrowie kobiet – prof. Bogdan Chazan
Wpływ aborcji na psychikę kobiet – psycholog Sylwia Kuczyńska
Jak zapobiegać aborcji, jak pomagać kobietom – dr inż. Antoni Zięba

Więcej informacji o konferencji oraz kolejnych spotkaniach na www.solideo.pl

 

     

 

 

Opublikowano 28.03.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.