Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Aborcja – fakty i mity. Konferencja ASK Soli Deo

„Aborcja – fakty i mity” to tytuł konferencji, która odbędzie się 29 marca w ramach cyklu Poruszyć niebo i ziemię organizowanego przez Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo. Zapraszamy do auli w starym budynku BUW.


 

Tak organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w konferencji, nad którą partonat objęło Centrum Myśli Jana Pawła II: 

Wydaje Ci się, że już wszystko wiesz na temat aborcji? Masz już wyrobione zdanie na ten temat? Pewnie myślisz, że przyjście na konferencję „Aborcja – fakty i mity” to strata czasu. To błąd!

Jeśli jesteś przeciwnikiem aborcji, przyjdź, by poznać argumenty merytoryczne i naukowe (nieodwołujące się do religii) przeciwko aborcji. Jeśli chcesz kiedykolwiek rozmawiać ze zwolennikami aborcji albo osobami mającymi wątpliwości – musisz być świetnie przygotowany merytorycznie do rozmowy, ponieważ inaczej nikogo nie przekonasz.

Jeśli masz wątpliwości, np. uważasz, że kompromis obowiązujący w polskim prawie to rozsądne rozwiązanie, to zapraszamy Cię tym bardziej! Nie będziemy nikogo nachalnie indoktrynować, a przedstawimy jedynie obiektywne fakty naukowe i inne argumenty merytoryczne. Może Cię przekonają, może nie, ale na pewno warto je poznać, jeśli chcesz być uczciwy w swoich osądach, a nie bazować tylko na stereotypach rozpowszechnianych przez media.

Termin i miejsce: 29 marca 2010 roku, godz. 18.30, aula w starym budynku BUW, Kampus Centralny UW.

W ramach konferencji odbędzie się pięć wykładów tematycznych (każdy po 30 min), które poprowadzą wybitni specjaliści z różnych dziedzin nauki:

 
Czy płód to człowiek? Ocena medyczna – dr hab. Joanna Dangel
Aborcja w ocenie etycznej – prof. Zbigniew Stawrowski
Wpływ aborcji na zdrowie kobiet – prof. Bogdan Chazan
Wpływ aborcji na psychikę kobiet – psycholog Sylwia Kuczyńska
Jak zapobiegać aborcji, jak pomagać kobietom – dr inż. Antoni Zięba

Więcej informacji o konferencji oraz kolejnych spotkaniach na www.solideo.pl

 

     

 

 

Opublikowano 28.03.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.