Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wykład specjalny – George Weigel / Jan Paweł II: ratowanie ludzkiej godności

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na spotkanie online z amerykańskim filozofem i teologiem Georgem Weigel’em, które ma na celu ukazanie poglądów Jana Pawła II na temat godności osoby ludzkiej jako bezpośredniego źródła i wyznacznika koncepcji praw człowieka, które wypływają z jego natury.

Wykład „George Weigel / Jan Paweł II: ratowanie ludzkiej godności” odbywa się w ramach cyklu „Ciało w wielkim mieście – między nauką i teologią”. Odbędzie się on 6 października 2020 r. o godz. 18.00.

LINK DO WYKŁADU: https://us02web.zoom.us/j/86070986454

____

George Weigel jest filozofem i teologiem katolickim, jednym z najpoważniejszych komentatorów życia religijnego i publicznego. Stale współpracuje z „Washington Post” i „Los Angeles Times”. Jest autorem dwudziestu książek, z których w Polsce opublikowano ponad dziesięć − najsłynniejsza to dwutomowa biografia Jana Pawła II „Świadek nadziei” oraz „Kres i początek”. Distinguished senior fellow i kierownik katedry Wiliama E. Simona w programie studiów o katolicyzmie w Ethics and Public Policy Center w Waszyngtonie. Starszy analityk watykańskiego NBC News. Otrzymał osiemnaście doktoratów honoris causa, został odznaczony papieskim Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice i polskim Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.