Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wykład otwarty – prof. Lluis Oviedo / Ciało w mieście – perspektywa kultury chrześcijańskiej

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na spotkanie online z profesorem Lluisem Oviedo, który postara się przybliżyć aktualny stosunek chrześcijaństwa do ciała, jego ewolucję oraz wyjaśni jaką rolę pełni ciało w nauce Kościoła.

Wykład „Ciało w mieście – perspektywa kultury chrześcijańskiej” odbywa się w ramach cyklu „Ciało w wielkim mieście – między nauką i teologią”. Odbędzie się online 20 listopada 2020 r. o godz. 18:00.

LINK DO TRANSMISJI

********

prof. Lluis Oviedo – profesor antropologii teologicznej na Papieskim Uniwersytecie Antonianum w Rzymie oraz teologii fundamentalnej w Instytucie Teologicznym w Murcji (Hiszpania). Koncentruje się na dialogu między teologią a naukami ścisłymi oraz na nowych badaniach naukowych nad religią. Redaktor serii książek „New approaches to the scientific study of religion” (Springer).

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.