Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wykład: GENIUSZ KOBIECEGO PRZYWÓDZTWA

Wykład

10 października o godzinie 18:00 zapraszamy na wykład dr hab. Dominiki Żukowskiej-Gardzińskiej, prof. UKSW „Geniusz kobiecego przywództwa” do Wrocławia, w ramach 3. edycji Międzynarodowego Forum Narodowego Remembrance and Future Forum. Punktem wyjścia prelekcji podczas Forum będzie postać Edyty Stein, św. Teresy Benedykty od Krzyża, w związku z decyzją władz miejskich Wrocławia, by bieżący, 2022 rok ogłosić jej Rokiem.

Wykład będzie koncentrował się na pokazaniu poprzez postać Edyty Stein, wielkich nadziei bliskich także Janowi Pawłowi II, aby zbudować świat bardziej sprawiedliwy i godny człowieka. Edyta Stein – św. Teresa Benedykta od Krzyża to przykład geniuszu kobiecego przywództwa. Dzisiaj, tak wiele lat po jej śmierci wciąż wywiera wpływ na ludzi na całym świecie. Historia jej życia, decyzje jakie podejmowała oraz twórczość filozoficzna i teologiczna wciąż stają się inspiracją do odkrywania własnego człowieczeństwa i budowania prawdziwie braterskiego świata

Centrum Myśli Jana Pawła II współtworzy program Forum! Więcej informacji: www.remembranceandfuture.com

Miejsce: Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184, Wrocław.

Zgłoszenia: https://remembranceandfuture.com/rezerwacja/

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.