Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wernisaż wystawy „Rozbroić strach” i warsztaty z ART FORM STUDIO

18 września 2021r. o godzinie 17.00 w gościnnej przestrzeni Domu Społecznego Obozowa 85 Wolskiego Centrum Kultury młodzi uczestnicy projektu „Rozbroić strach” zaprezentowali szerszej publiczności prace, które powstały pod kierunkiem artystów w trakcie wakacyjnego kursu pracy twórczej.

Wystawa była dostępna dla zwiedzających do 5 listopada 2021 w godzinach otwarcia Domu Społecznego Obozowa 85. Prace artystów i proces ich przygotowania zostały również zebrane w formie katalogu, który można pobrać klikając tutaj.

14 września o godzinie 16:30 odbyły się warsztaty z artystami z ART FORM STUDIO.  Wzięli w nich udział uczniowie i uczennice warszawskich liceów. Pod okiem trenerów –  Kuby i Julii stworzyli wraz z innymi młodymi ludźmi transparenty-flagi ze sloganami, cytatami i odniesieniami do myśli politycznej i społecznej, praw dziecka oraz praw człowieka, manifestujące poglądy, uczucia, obawy i lęki współczesnej młodzieży. Spotkanie odbyło się na dziedzińcu Centrum Myśli Jana Pawła II przy ul.Foksal 11.

 

Pobierz katalog prac

 

********

„Rozbroić strach” to projekt adresowany do młodzieży z aspiracjami artystycznymi z warszawskich szkół ponadpodstawowych. Letni kurs pracy twórczej realizowany był od 5 do 16 lipca. Program obejmował m.in. warsztaty artystyczne w różnych technikach plastycznych (prowadzone przez artystów, m.in. z pracowni Art Form Studio), spotkania z ekspertami i dyskusje na temat psychologicznego i duchowego wymiaru strachu i lęku oraz wizyty w muzeach, gdzie pod okiem edukatorów uczestnicy przyglądali się dziełom sztuki dawnej i współczesnej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.