Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Sztuka życia według prof. Stanisława Grygiela

Zapraszamy na rozmowę wokół książki Stanisława Grygiela „Żyć znaczy filozofować”. Spotkanie online odbędzie się w czwartek 25 lutego 2021 r. o godz. 18.00 i będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube.

W rozmowie udział wezmą:

– prof. Stanisław Grygiel, filozof i teolog, wykładowca filozofii człowieka na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie, autor książki „Żyć znaczy filozofować”,

– dr Maria Zboralska, pisarka i publicystka, redaktor „Miłujcie się”, współautorka książki „Żyć znaczy filozofować”,

– dr hab. prof. UKSW Dominika Żukowska-Gardzińska, teolog kultury, kierownik Instytutu Badań Naukowych Centrum Myśli Jana Pawła II, wykładowca w Instytucie Dialogu Wiary i Kultury Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego,

– Grzegorz Polak, publicysta, zastępca dyrektora Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Punktem wyjścia do rozmowy o życiu, nauce i kulturze będzie publikacja „Żyć znaczy filozofować”, czyli wywiad rzeka z prof. Stanisławem Grygielem przeprowadzony przez Marię Zboralską. Książka jest swego rodzaju podróżą nie tylko przez życie niezwykłego człowieka, jakim jest prof. Grygiel, ale również o tym, jak szukać prawdy o świecie, o kulturze, w końcu o samym sobie. „Gdy myślę o Karolu Wojtyle, który jest jednym z bohaterów tej książki, przypominam sobie jego naukę na temat dialogu. Jego zdaniem spotkanie z drugim w dialogu dopełnia nas, buduje, sprawia, że bardziej rozumiemy sami siebie i nie zamykamy się tak bardzo we własnym ego” – mówi prof. Dominika Żukowska-Gardzińska, kierownik Instytutu Badań Naukowych Centrum Myśli Jana Pawła II.

Organizatorzy: Centrum Myśli Jana Pawła II, Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

LINK DO TRANSMISJI

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.