Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

BRIGHTON 4th na letnim przeglądzie filmowym POD WSPÓLNYM NIEBEM

Poznawaj kino, na leżakach i z międzykulturowej perspektywy!

W każdą środę lata o godzinie 20:15 na dziedzińcu Kamienicy Artystycznej przy ul. Foksal 11 można obejrzeć filmy z Ukrainy, Białorusi, Gruzji i Indii – krajów, z których przybysze stanowią coraz liczniejszą grupę mieszkańców Warszawy. W repertuarze aż dziewięć nowych produkcji (2017-2021), w tym tytuły nieznane dotąd polskiej publiczności.

Plan spotkania:

  • 20:15 – rozmowa z Wojciechem Góreckim o gruzińskich obyczajach i tradycjach oraz o powodach wzrastającej emigracji z Gruzji do Polski;
  • 21:00 – film „BRIGHTON 4th” (2021) .

Nasze spotkanie potrwa do 22:40.

BRIGHTON 4th (2021)
reż. Levan Koguashvili
fabularny, 95’
Obsada: Lewan Tediaszwili, Kachi Kałsadze, Nadieżda Michałkowa

Kachi, były gruziński zapaśnik, rusza w podróż z Tbilisi do Brighton Beach na Brooklynie, aby pomóc swojemu synowi Soso uporać się z hazardowym długiem, co prowadzi do sytuacji równie często komicznych, co tragicznych.
Nagrody:
Gruziński kandydat do Oscara 2022
Najlepszy międzynarodowy film fabularny – TRIBECA FILM FESTIVAL

https://www.youtube.com/watch?v=qbubHoMTd-Q

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.