Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

THE GREAT INDIAN KITCHEN (2021) na letnim przeglądzie filmowym POD WSPÓLNYM NIEBEM

Poznawaj kino, na leżakach i z międzykulturowej perspektywy!

W każdą środę lata o godzinie 20:15 na dziedzińcu Kamienicy Artystycznej przy ul. Foksal 11 można obejrzeć filmy z Ukrainy, Białorusi, Gruzji i Indii – krajów, z których przybysze stanowią coraz liczniejszą grupę mieszkańców Warszawy. W repertuarze aż dziewięć nowych produkcji (2017-2021), w tym tytuły nieznane dotąd polskiej publiczności, jak np. „The Great Indian Kitchen” w reż. Jeo Baby.

Plan spotkania:
20:15 – rozmowa z Pauliną Wilk – pisarką (m. in świetnie przyjętej książki reporterskiej „Lalki w ogniu. Opowieści z Indii.“), publicystką, redaktorką „Przekroju” o sytuacji kobiet, codziennych zwyczajach i rytuałach, ale i o tym, jaką rolę w życiu Indusów praktycznie i symbolicznie odgrywa kuchnia.
21:00 – film „THE GREAT INDIAN KITCHEN” (2021)

Nasze spotkanie potrwa do 22:40.

O godzinie 19:00 zapraszamy do zmierzenia się z profesjonalistami w bilardzie indyjskim Carrom! O historii bilarda indyjskiego Carrom i zasadach gry opowie Paulina Nowakowska – indolożka, Prezeska Polskiego Stowarzyszenia Carrom, wielokrotna Mistrzyni Europy w kategorii kobiet i dyrektor Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu.

THE GREAT INDIAN KITCHEN (2021)
reż. Jeo Baby
fabularny, 100’
Obsada: Nimisha Sajayan, Suraj Venjaramoodu, T. Suresh Babu, Ajitha V.M.

Historia świeżo poślubionej kobiety, wykształconej tancerki, która stara się być uległą żoną w zaaranżowanym małżeństwie z nauczycielem z tradycyjnej hinduskiej rodziny. Z czasem, gdy pierwsze zauroczenie mija, wydarzenia zaczynają przybierać niespodziewany obrót.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.