Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Polskie ślady soboru – debata

Razem z Mt 5,14 – Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego mamy przyjemność zaprosić na debatę „polskie ślady soboru”, która odbędzie się w muzeum 8 grudnia o godz. 18:00. centrum myśli jana pawła ii jest partnerem debaty.

Jak wprowadzano reformy soborowe w Polsce? Kto był za nie odpowiedzialny? Czy biskupom można zarzucić w tym kontekście opieszałość i lęk? A może raczej wykazali się rozwagą i powściągliwością? No i czy Polacy byli gotowi na zmiany, jakim miał zostać poddany Kościół?

Polskie ślady Soboru – prelegenci

  • prof. Michał Białkowski (Uniwersytet Mikołaja Kopernika)
  • o. prof. Zdzisław Kijas (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II)
  • ks. prof. Andrzej Dobrzyński (Ośrodek Dokumentacji & Studium Pontyfikatu Jana Pawła II w Rzymie)

Dyskusję poprowadzi ks. prof. Robert Skrzypczak z Akademii Katolickiej w Warszawie.

Promocja książki

Podczas spotkania zaprezentowana zostanie wydana przez Muzeum książka prof. Michała Białkowskiego Sobór Watykański II. Polska historia.

Zwiedzanie muzeum

Debata odbędzie się w czwartek 8 grudnia o godz. 18.00 w siedzibie Muzeum przy ul. Prymasa Augusta Hlonda 1, pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie. Przed debatą od godz. 16.30 Mt 5,14 – Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza do zwiedzenia z przewodnikiem swojej ekspozycji głównej.
Debata będzie także transmitowana na muzealnym kanale YouTube.

WSTĘP WOLNY!

Szczegóły na stronie organizatora: https://mt514.pl/debata-polskie-slady-soboru/


Patronat medialny: Katolicka Agencja Informacyjna, Tygodnik „Do Rzeczy”, Radio Warszawa.

Partner: Centrum Myśli Jana Pawła II

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.