Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Letni przegląd filmowy POD WSPÓLNYM NIEBEM: ATLANTYDA (2019)

Poznawaj kino, na leżakach i z międzykulturowej perspektywy!

13 lipca o godz. 20:15 pokazem „Atlantydy” (ukraiński kandydat do Oscara) w reż. Walentyna Wasjanowicza zainaugurujemy letni przegląd filmowy POD WSPÓLNYM NIEBEM. W każdą środę lata na dziedzińcu naszej Kamienicy Artystycznej przy ul. Foksal 11 widzowie będą mogli oglądać filmy z Ukrainy, Białorusi, Gruzji i Indii – krajów, z których przybysze stanowią coraz liczniejszą grupę mieszkańców Warszawy.

Plan spotkania:
20:15 – rozmowa z zaproszonymi gośćmi
21:00 – seans filmowy

Wstęp wolny!

ATLANTYDA (2019, UKRAINA)

reż. Walentyn Wasjanowycz
fabularny, 108’
Obsada: Vasyl Antoniak, Ludmiła Biłeka, Andrij Rymaruk

Wschodnia Ukraina, niedaleka przyszłość. Pustynia nienadająca się do zamieszkania przez ludzi. Siergiej, były żołnierz cierpiący na zespół stresu pourazowego, ma problem z przystosowaniem się do nowej rzeczywistości. Przyłącza się do ochotniczej misji Czarny Tulipan, której członkowie ekshumują zwłoki żołnierzy. Tą pracą stara się zwalczać swoją traumę i szukać sił, by dalej żyć. Czy w końcu nauczy się żyć bez wojennej traumy i zaakceptuje siebie takim, jakim jest?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.