Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

OJ TY RZEKO – KONCERT CHÓRU CENTRUM MYŚLI JANA PAWŁA II

Koncertem „OJ TY RZEKO” 3 września o godz. 19:30 Chór Centrum Myśli Jana Pawła II uświetni obchody Święta Wisły 2022 w Pawilonie Edukacyjnym „Kamień”.

Już w minionym sezonie artystycznym nasz chór koncentrował się m.in. wokół muzyki inspirowanej folklorem, przede wszystkim muzyką ze Śląska Opolskiego, z Mazowsza i Kurpi, a także nagrał cykl pieśni kurpiowskich. Folkowy repertuar został świetnie przyjęty przez publiczność m.in. podczas czerwcowego koncertu nad Wisłą. Zatem… wracamy nad rzekę!

Podczas jednego z pierwszych koncertów w nowym sezonie Chór ponownie wystąpi w Pawilonie Edukacyjnym „Kamień” z utworami inspirowanymi muzyką z regionów Śląska Opolskiego, Mazowsza i Kurpi . W programie znajdą się „Cztery pieśni kurpiowskie” Jana Krutula, utwory ukraińskie, „Uwoz mamo roz” w opracowaniu Mirosława Gałęskiego i tytułowa pieśń „Oj ty rzeko”. Koncert odbywa się w ramach Święta Wisły 2022.

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II
Jan Krutul – dyrygent

Pawilon Edukacyjny Kamień, Wybrzeże Puckie 1

WSTĘP WOLNY

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.