Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Na barki Muzyki złóżcie losy świata

Spektakl pod patronatem Centrum Myśli Jana Pawła II

Spektakl słowno-muzyczny | PATRONAT

|

Muzyka Janusz Strobel, występują aktorzy Teatru Klasyki Polskiej

Wydarzenie artystyczne w całości oparte na wierszach Karola Wojtyły z muzyką Janusza Strobla. Centrum Myśli Jana Pawła II objęło spektakl swoim patronatem.

Poezja Karola Wojtyły stawia ważne pytania o sens życia jednostki oraz podejmuje próbę poszukiwania Prawdy, Miłości i Wolności. W niezwykły sposób mówi też o problemach współczesnego człowieka. Jest chwilą zadumy i refleksji, a muzyka Janusza Strobla doskonale ilustruje nastrój twórczości papieża oraz inspiruje do pogłębionych rozważań wokół tej poezji.

Janusz Strobel przed laty otrzymał propozycję stworzenia muzyki do wierszy Karola Wojtyły, którą, jak przyznaje, przyjął nie bez obaw. „Postanowiłem stworzyć pomost między słowem, często wymagającym i niełatwym, a odbiorcą.(…) Słowa Papieża są żywe i nie tracą na aktualności. Dotyczą istoty życia: miłości i prawdy. – mówi Janusz Strobel, autor płyty „Wielka Pani” z poezją Karola Wojtyły”.

Wydarzenie to jest profesjonalnym projektem artystycznym, który odznacza się wysokim poziomem wykonania, zapewnionym poprzez udział wybitnych muzyków i uznanych aktorów.

Scenografia widowiska – prezentacja multimedialna z wykorzystaniem zdjęć i filmów materiały archiwalne – wzruszają i potęgują przekaz wartości głoszonych przez Ojca Świętego.

Spektakl odbędzie się 14 października o 19:30 w przestrzeni Kościoła Wszystkich Świętych w Warszawie.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 • Wiersze: Karol Wojtyła
 • Muzyka Janusz Strobel
 • Aktorzy Teatru Klasyki Polskiej:
  Matylda Paszczenko
  Michał Chorosiński
  Ksawery Szlenkier
 • Muzycy:
  Janusz Strobel
  Włodzimierz Nahorny
  Nula Stankiewicz
  Piotr Baron
  Paweł Pańta
  Piotr Biskupski
  Kwartet smyczkowy PRIMA VISTA

Współorganizatorzy: Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń i Teatr Klasyki Polskiej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.