Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Koncert: OBADIAH /POKRZYWIŃSKI & ENSEMBLE LABIRHYTHM/

Koncert

Na otwarcie naszego Festiwalu Muzyka Pokoju Muzyka Wiary zabieramy Was w niezwykłą wyprawę do magicznej, zapomnianej przeszłości muzycznej, która opiszemy na nowo językiem XXI wieku!

Po tajemnicze, średniowieczne kompozycje sięga wybitny wiolonczelista i kompozytor Tomasz Pokrzywiński, twórca i lider międzynarodowej formacji Ensemble Labirhythm. Autorem kompozycji jest Obiadach Neofita, mnich, który po przejściu na judaizm zaczął tworzyć muzykę do starotestamentowych hebrajskich tekstów.

Pokrzywiński wraz z towarzyszącymi mu: Alonem Sarielem na lutni, Wojciechem Lubertowiczem na duduku i bębnach obręczowych, Mirosławem Feldgeblem na klawesynie i harfie oraz Dorotą Szczepańską – sopran, podejmują specjalnie dla Festiwalu wyzwanie rekonstrukcji średniowiecznego dzieła i umieszczenia go we współczesnym, najbliższym im, muzycznym świecie.

:
MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH POLIN
UL. ANIELEWICZA 6

:
◾ eWejściówki:
https://tiny.pl/wt7fj

◾ Biletyna
https://tiny.pl/wt7f4

◾ Karnet na wszystkie koncerty:
https://tiny.pl/wt7fv
__________
PARTNERZY: Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Ukraina! FF, „Ruch Muzyczny”, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, eWejściówki.pl, biletyna.pl, GoingApp

PATRONI MEDIALNI: Polskie Radio Program Drugi, TVP Kultura, „Polityka”, Wyborcza.pl , Jazzarium, Prestoportal.pl

DARCZYŃCY: Fundacja Lotto, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Firma Jarczyński

Dofinansowano ze środków Fundacji ORLEN.