Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Modlitwa o pokój

W związku z przypadającą 27 października rocznicą spotkania międzyreligijnego w Asyżu, w Warszawie odbyła się modlitwa o pokój z udziałem przedstawicieli różnych wyznań i religii. Inicjatorem wydarzenia zorganizowanego po raz pierwszy w 1986 roku był Jan Paweł II. W tym roku wydarzenie odbyło się w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie 27 października o godzinie 11.00.

Modlitwa o pokój odbyła się pod patronatem Polskiej Rady Ekumenicznej oraz ks. Kardynała Kazimierza Nycza. Gości przywitał Magnificencja ks. rektor Jerzy Pańkowski.

W modlitwie wzięli udział:

– ks. Kardynał Kazimierz Nycz, Kościół Rzymskokatolicki,

– w imieniu Metropolity Sawy, zwierzchnika Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, ks. dr Doroteusz Sawicki,

–  bp Marek Maria Karol Babi, biskup Kościoła Starokatolickiego Mariawitów,

– rodzinę ewangelickich Kościołów RP reprezentował Kościół Ewangelicko-Augsburski, w imieniu bp Jerzego Samca udział wziął ks Łukasz Ostruszka

– wyznawców judaizmu reprezentował rabin Michael Schudrich

– wyznawców islamu reprezentował imam Jabbar Koubaisy oraz imam Najib Al Sabahi

– wspólnotę Sant’Egidio reprezentowała Magdalena Wolnik

List prezydenta Rafała Trzaskowskiego odczytał sekretarz m.st. Warszawy Włodzimierz Karpiński.

Gospodarzem wydarzenia jest Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie.
Wydarzenie zostało zainicjowane przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Symbolem spotkania są liście drzewa oliwnego ułożone w kształt rozety katedry w Asyżu, gdzie zaczęło się pierwsze spotkanie międzyreligijne. Krąg rozety, to krąg wiecznej, nieustającej modlitwy o pokój.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.