Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Debata: Dialog w UE

Debata online „Dialog w UE. Największe wyzwania dialogu międzykulturowego i międzyreligijnego z perspektywy Unii Europejskiej” odbyła się 1 czerwca 2020 r. o godzinie 18.00.

Nasi goście:
Jan Olbrycht – poseł do Parlamentu Europejskiego
Tomasz Orłowski – dyplomata, ambasador tytularny
Prowadzenie:  Andrzej Brzeziecki – publicysta,  historyk

Zapraszamy do obejrzenia nagrania:

Według danych ONZ 70 milionów ludzi na całym świecie ucieka dziś przed przemocą, prześladowaniem i łamaniem praw człowieka. W ramach instytucji Unii Europejskiej religie i Kościoły są postrzegane jako odgrywające kluczową rolę w zażegnywaniu konfliktów, rozwiązywaniu problemów społecznych i budowaniu porozumienia między różnymi grupami etnicznymi, narodami oraz kulturami. Nauka dialogu i  wspólnego życia w szacunku i tolerancji jest jednym z największych wyzwań naszych czasów. Przekaz ten był także bliski Janowi Pawłowi II, którego 100-lecie urodzin obchodzimy w tym roku. Interesuje nas, jak instytucje Unii Europejskiej radzą sobie z prowadzeniem dialogu religijnego i międzykulturowego.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.