Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Koncert wielkopostny w Podkowie Leśnej

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II wystąpi 19.03 (niedziela) w Parafii św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej.

Podczas Mszy o godz. 13:00 oraz koncertu, który odbędzie się bezpośrednio po niej, Chór wykona utwory o tematyce pokutnej i pasyjnej. Zaprezentowana zostanie różnorodność tego repertuaru – będzie można usłyszeć dzieła pochodzące z różnych epok i kręgów kulturowych. W programie utwory m.in: G. P. da Palestriny, M. Haydna, A. Brucknera, F. Nowowiejskiego, H. M. Góreckiego i J. Krutula.

„Utwory wielkopostne wybrane na to wydarzenie są nie tylko piękne, ale też sprzyjają kontemplacji i zadumie, którym warto się oddać w tym okresie” – mówi Jakub Siekierzyński, dyrygent Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.

W planach wykonanie utworów takich kompozytorów jak:

▪ M. Raczyński
▪ A. Bruckner
▪ G. P. da Palestrina
▪ F. Nowowiejski
▪ H. M. Górecki
▪ Z. Kodaly
▪ G. K. Bardos
▪ M. Bogić
▪ M. Sawa
▪ H. M. Górecki
▪ M. Sawa
▪ J. Krutul


Koncert odbędzie się w Parafii św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej przy ul. Jana Pawła II 7. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.