Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Koncert chórów warszawskich

W najbliższą niedzielę /21 listopada/ zapraszamy na koncert Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II pod kierunkiem Jana Krutula, który wystąpi w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w ramach „Koncertu chórów warszawskich”. Wydarzenie odbędzie się 21.11.2021 r. o godz. 17:00.

W programie Chóru JP2 znalazły się dwie kompozycje skomponowane na zamówienie Centrum Myśli Jana Pawła II z okazji jubileuszu 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły – „The Fire of Mercy…” Paula Mealora oraz „Silence…” Marka Raczyńskiego. Z powodu pandemii, ich prawykonanie zaplanowane na 2020 musiało zostać przesunięte. Po raz pierwszy zostały wykonane 16 października br. na Ogólnopolskim Forum Chóralistyki we Wrocławiu.

Drugą część występu stanowić będą kompozycje Jana Krutula inspirowane folklorem. „Cztery pieśni kurpiowskie” na chór mieszany i fortepian – odczytana na nowo miłosna historia zamknięta w tradycyjnych pieśniach – oraz „Sobótecka opolska” oparta na motywach melodii ze Śląska Opolskiego. Kompozycja ukaże się nakładem wydawnictwa Chopin University Press i jest to jej pierwsze publiczne wykonanie.

Podczas koncertu usłyszymy również utwory w wykonaniu Chóru VRC oraz Zespołu Muzyki Cerkiewnej „Varslavia”.

Partnerem wykonania cyklu „Cztery pieśni kurpiowskie” jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

obowiązują bezpłatne wejściówki.
Więcej informacji o koncercie tutaj.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.