Młodym dorosłym globalna sieć służy przede wszystkim do tworzenia tożsamości. Przemieniają w dane cyfrowe swoje interpretacje otaczającej ich rzeczywistości. Mając analogowe wczesne dzieciństwo, w wieku nastoletnim wrzuceni gwałtownie w świat rozwijającego się internetu – posiadają dwie tożsamości.
„Inferno” jest czymś wewnętrznym, czymś „pomiędzy”: prawdziwością a fikcją; przemieszaniem narzędzi, które wykorzystujemy w internetowej autokreacji, a tymi potrzebnymi do budowania prawdziwych relacji.
Zagubiony w świecie emocji Dante, wieczny uciekinier, nieumiejący odróżnić smutku od lęku, złości od zazdrości, miłości od pożądania przy jednoczesnym pragnieniu stabilności i dookreślenia przemilczanych relacji, spotyka na swojej drodze Wergiliusza. Spacerują razem po piekle, idą przez kolejne kręgi, ale do żadnego z nich nie przynależą. Mając wyłącznie siebie, pogrążają się w otchłani, starając się zbudować relację.
Co jest prawdziwą relacją? A co dopowiedzeniem? Podróż po piekle stawia najważniejsze pytanie: co o nas samych mówi potrzeba wiary w prawdziwość wersji historii Dantego?
Reżyseria: Wera Makowskx
Dramaturgia: Julia Nowak
Scenografia: Kalina Gałecka
Kostiumy: Bellon Cornutta
Choreografia: Magdalena Kawecka
Muzyka: Maks Zieliński
Grafika: Stanisław Nowak
Występują: Anita Szepelska, Aleksander Gałązka, Przemysław Płaczek, Maciej Kamiński, Nina Potapowicz, Magdalena Kawecka, Aurora Lipartowska, Inga Chmurzyńska, Kacper Kujawa, Iga Rudnicka, Ida Trzcińska, Angelika Smyrgała, Dominik Olszański.
Produkcja: Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie