Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Hej Jana, Jana bandziemy chwolić! – koncert Chóru CMJP2

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II w ostatnich miesiącach wziął udział w różnorodnych wydarzeniach, m.in. koncertach pasyjnych w Bazylice Świętego Krzyża, dokonał oprawy muzycznej Święta Dziękczynienia w Świątyni Opatrzności Bożej, ale także nagrał cykl pieśni kurpiowskich i wystąpił z repertuarem inspirowanym folklorem w Państwowym Muzeum Etnograficznym. Szeroka działalność artystyczna Chóru JP2 rozpięta jest między sacrum a profanum.

Podczas przedostatniego koncertu w tym sezonie artystycznym  Chór zabrał nas w muzyczną podróż nawiązując do tradycji Nocy Świętojańskiej. W programie znalazły się utwory inspirowane folklorem z regionów Śląska Opolskiego, Mazowsza i Kurpiów m.in. „Cztery pieśni kurpiowskie” Jana Krutula. Nie zabrakło też utworów ukraińskich, a także nieszablonowych opracowań kompozycji Stanisława Moniuszki, którego 150 rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku.

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II
Karolina Silkina – fortepian
Jan Krutul – dyrygent

Koncert „HEJ JANA, JANA BANDZIEMY CHWOLIĆ!” odbył się 20 czerwca w Pawilonie Edukacyjnym „Kamień.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.