Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Gra o Wolność – 6 edycja! Гра за Свободу – 6-е видання!

Czy wiecie, że istnieją takie miejsca, w których idea solidarności jest zupełnie nieznana? W jednym z nich mieszka Norbert, bohater naszej tegorocznej Gry o Wolność. 22 maja odbyła się pasjonującą gra miejska, podczas której przybliżaliśmy sobie pojęcie solidarności!

Już po raz szósty zapraosiliśmy rodziny z dziećmi i młodzież do udziału w Grze o Wolność, której tematem przewodnim była w tym roku solidarność. Wybrana tematyka wiąże się z obchodzoną w tym roku 35. rocznicą trzeciej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, w ramach której papież w wielu przemówieniach odnosił się do solidarności – zarówno tej pisanej wielką, jak i małą literą. Ponadto temat ten stał się dla nas znów bardzo ważny w sytuacji trwającej wojny w Ukrainie.

Tegoroczna gra odbyła się całkowicie offline, w przestrzeni naszego miasta – Warszawy. W tym roku Gra o Wolność była przyjazna także dla uczestników ukraińskojęzycznych, których również zapraosilismy do wspólnej zabawy.

__________

Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.