Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Festiwal Nowe Epifanie – Wielkanocny smak domu – WYDARZENIE ODWOŁANE

WYDARZENIE ODWOŁANE

Warsztaty dobroczynne stały się tradycją Festiwalu. Realizujemy je we współpracy z Maciejem Bartonem, utytułowanym szefem kuchni ośrodka Ostoja Chobienice, z inicjatywą Otwarta Kuchnia Miejska oraz z Zespołem Szkół Spożywczo-Gastronomicznych w Warszawie.

Otwarta Kuchnia Miejska to projekt, w ramach którego osoby z doświadczeniem bezdomności wspólnie gotują oraz włączają się w działania społeczne przeciwdziałające ich stygmatyzacji. Część z nich zaprosiliśmy do współprowadzenia naszych warsztatów, które staną się okazją do wymiany doświadczeń i spotkania przy wspólnym stole z tą wyjątkową grupą. Mistrzami ceremonii będą: Maciej Barton, z którym uczestnicy zrobią wielkanocne sałatki, pasztety i kruche ciasteczka oraz Arek Andrzejewski, Chlebodawca, który nauczy nas, jak piec chleb na zakwasie. Z uczniami i nauczycielami ze szkoły z Komorskiej przygotujemy: żurek z chrzanem, jajami i białą kiełbasą, jaja faszerowane i jaja otoczone skutrowaną białą kiełbasą oraz baby wielkanocne z glazurą. Część przygotowanych dań zostanie przekazana dla osób w kryzysie bezdomności związanych z OKM i Wspólnotą Sant’Egidio Warszawa.

Realizatorzy: Monika Kucia, Maciej Barton, Anna Niedziałkowska, Zuzanna Groniowska, Zuzanna Skoczek, Arkadiusz Andrzejewski, Małgorzata Wiśniewska z uczniami i nauczycielami ZSSG.

CENA: 15 zł

MIEJSCE: Zespół Szkół Spożywczo-Gastronomicznych

KUP BILET

***

OrganizatorCentrum Myśli Jana Pawła II

Partnerzy – Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy, Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku, Akademia Teatralna w Warszawie, Teatr Collegium Nobilium, Teatr Lalka, Teatr Ochoty, Muzeum Warszawy, Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie, Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Warszawie, Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego, Nowy Świat Muzyki, Stalownia, Chór VRC, Przedstawicielstwo Generalne Rządu Flandrii., E-wejściówki.pl, Ruch Muzyczny.

Patroni medialni – Polskie Radio PR 2, Polskie Radio PR 1, TVP Kultura, Miesięcznik Teatr, E-teatr.pl, Teatralny.pl, Cojestgrane24.pl.

Sponsor – PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.