Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Festiwal Nowe Epifanie – Maria Magdalena. Wykład o grzechu

Zapraszamy na wykład św. Marii Magdaleny pt. „Wolność i grzech”. Podczas wykładu Marii Magdalenie będzie towarzyszyło siedem demonów, od których uwolnił ją Jezus Chrystus.

Święta Maria Magdalena – apostołka apostołów. Patronka ludzi o skłonnościach kontemplacyjnych, patronka nawróconych, farmaceutów, rękawiczników, fryzjerów, pokutujących grzeszników, wytwórców i sprzedawców perfum, pociągu seksualnego oraz kobiet.

W swoim wykładzie podejmie próbę analizy istoty grzechu i przemocy. Przyjrzy się bliżej podmiotowości kobiet oraz ukazywaniu kobiecego ciała w historiach biblijnych. Jaki obraz się z tego wyłoni? Czy można stwierdzić, kto w tych historiach jest wolny od grzechu? Jak opowiadać słowami, gdy jedyne, na co nas stać, to krzyk pełen rozpaczy?

Zaproszeni goście: Ewa, Żona Lota, Zuzanna, Anonimowa Kobieta, Judyta, Żona Lewity z Efraima oraz Dalila.

Realizatorzy:
Reżyseria: Katarzyna Minkowska
Dramaturgia: Katarzyna Minkowska, Joanna Połeć
Ruch: Aneta Jankowska, Krystyna Lama Szydłowska
Muzyka: Wojciech Frycz
Multimedia: Agata Rucińska, Katarzyna Minkowska
Kostiumy: Joanna Załęska
Obsada: Sylwia Boroń, Weronika Humaj, Aneta Jankowska, Aleksandra Łaska, Weronika Łukaszewska, Klaudia Miłoszewska, Joanna Połeć, Piotr Stanek, Krystyna Lama Szydłowska
Opieka artystyczna: Łukasz Chotkowski
Konsultacje choreograficzne: Kaya Kołodziejczyk

Spektakl powstał we współpracy z Akademią Teatralną i Teatrem Powszechnym.

CENA: 40/30 zł

MIEJSCE: Teatr Powszechny

KUP BILET

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.