Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

FESTIWAL NOWE EPIFANIE 2022 / UMIŁOWANE

„Umiłowane” w reżyserii Michała Zdunika, to historia duchowej manipulacji i przemocy, która ma swoje źródła w mistycznym, duchowym doświadczeniu.

Młody, charyzmatyczny kapłan prowadzi własne duszpasterstwo. Jest uwielbiany przez wiernych i zakon, przyciąga do kościoła tłumy.

Ale za twarzą wspaniałego księdza kryją się mroczne sekrety. W końcu gdy ktoś uwierzy, że sam jest Chrystusem i może zbawić innych, to następnym krokiem jest katastrofa.

Lecz w tej historii przede wszystkim patrzymy na ofiary. Lekceważone, wyśmiewane, przemilczane. Kobiety, dla których często nie ma miejsca w kościele, które są poza dyskursem i głównym opisem. Chcemy wreszcie dać im głos, pozwolić mówić. Niech one przedstawią swoją historię. Muszą dać rozgrzeszenie nam wszystkim.

Tekst, reżyseria: Michał Zdunik
Scenografia, kostiumy, wideo: Dawid Zalesky
Muzyka: Michał Zdunik

Występują: Helena Hajkowicz, Michalina Dąbrowska, Łukasz Borkowski, Filip Karaś

Producent: Teatr Rampa

Spektakl dla widzów dorosłych

***
Organizatorem Festiwalu jest Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy.

Partnerzy – Teatr Ludowy w Krakowie, Teatr Polski w Bydgoszczy, Teatr Powszechny w Warszawie, Teatr Rampa
na Targówku, Teatr im. W. Horzycy w Toruniu, Teatr im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, TR Warszawa, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza, Teatr Collegium Nobilium, Kielecki Teatr Tańca, Państwowe Muzeum Etnograficzne, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Muzeum Pana Tadeusza, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Teatr Układ Formalny, Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Centrum na Przedmieściu, Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie, Ruch Muzyczny, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Flanders State of the Art, Komuna Warszawa, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Station of Art Gallery, Muzeum Jana Pawła II
i Prymasa Wyszyńskiego, eWejściówki.pl, biletyna.pl.

Patroni medialni – Polskie Radio PR 2, TVP Kultura, Miesięcznik Teatr, E-teatr.pl, Teatralny.pl, Teatrologia.info.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.