Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

FESTIWAL NOWE EPIFANIE 2022 / jezus

“Pan Jezus po weselach chadzał i wino pijał”, a władzy zależy na utrzymywaniu porządku w strukturach pokrewieństwa. Hierarchia drzewa genealogicznego, która odnawia się w chwili ślubu, to system polityczny. Rodziny to większość, a być w większości to ulga, szansa na przetrwanie i reprodukcję. Scenicznym środowiskiem spektaklu jest weselne garden party. W Kanie Galilejskiej to Jezus jest siłą, która wprowadza w stan upojenia. Zapraszamy na dziejowe wydarzenie nieskończonej, niedającej się posiąść i zawładnąć jednorazowości, horror o małżeństwie jako narzędziu biopolitycznej władzy.

Tekst: Mateusz Górniak
Reżyseria: Olga Ciężkowska, Jan Kanty Zienko
Scenografia: Michał Dobrucki, Dorota Nawrot
Wideo: Michał Dobrucki
Muzyka: Magdalena Sowul
Choreografia: Wojciech Marek Kozak
Obsada: Angelika Cegielska, Wojciech Marek Kozak, Irena Sierakowska, Piotr Tokarz, Irena Wójcik

Producent: Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu

 

***
Organizatorem Festiwalu jest Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy.

Partnerzy – Teatr Ludowy w Krakowie, Teatr Polski w Bydgoszczy, Teatr Powszechny w Warszawie, Teatr Rampa
na Targówku, Teatr im. W. Horzycy w Toruniu, Teatr im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, TR Warszawa, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza, Teatr Collegium Nobilium, Kielecki Teatr Tańca, Państwowe Muzeum Etnograficzne, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Muzeum Pana Tadeusza, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Teatr Układ Formalny, Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Centrum na Przedmieściu, Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie, Ruch Muzyczny, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Flanders State of the Art, Komuna Warszawa, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Station of Art Gallery, Muzeum Jana Pawła II
i Prymasa Wyszyńskiego, eWejściówki.pl, biletyna.pl.

Patroni medialni – Polskie Radio PR 2, TVP Kultura, Miesięcznik Teatr, E-teatr.pl, Teatralny.pl, Teatrologia.info.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.