Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Festiwal Nowe Epifanie 2021 / Za kogo ludzie mnie uważają?” – rozmowa wokół książki Piotra Augustyniaka „Jezus Niechrystus”.

Czy możliwe jest dziś dotarcie do sposobu myślenia i wrażliwości Jezusa? Co pozostało z jego impulsu w tradycji chrześcijańskiej? Jak postrzegalibyśmy jego postać, gdyby nie opowieść o jego krzyżowej ofierze i zmartwychwstaniu? Czym jest impuls Jezus postrzegany poza doktryną i wiarą Kościoła? Czy mógłby być on inspiracją dla budowy nowoczesnego świata wolności, równości i braterstwa?

„Jezus Niechrystus” to książka łamiąca gatunkowe konwencje i światopoglądowe stereotypy. Autor odwołując się do osobistych doświadczeń wiary i jej porzucenia, a także do swojej filozoficznej erudycji proponuje bardzo odważne, współczesne odczytanie słów historycznego Jezusa. W oparciu o nie Augustyniak formułuje oryginalną filozofię życia, która odrzuca instytucjonalny Kościół i podważa fundamenty chrześcijańskiej wiary. Jednocześnie ukazując przesłanie Jezusa jako inspirację do twórczego odnalezienia się w nowoczesnym świecie i wyzwolenia od jego mielizn.

O książce rozmawiać będą: dr hab. Piotr Augustyniak, dr Joanna Barcik, dr Sebastian Duda, dr Dominika Kozłowska (moderacja), prof. Tomasz Polak

 

Współorganizatorem wydarzenia jest wydawnictwo słowo/obraz terytoria

KUP BILET

***

Organizator Festiwalu: Centrum Myśli Jana Pawła II

Partnerzy Festiwalu: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Teatr Łaźnia Nowa w Nowej Hucie, Teatr Miejski w Gliwicach, Stowarzyszenie Pedagogów, Stowarzyszenie Potem-O-Tem, Fundacja na Marginesie, Fundacja Przestrzeń Filmowa, Fundacja Teatr Rzeczy, Teatr Soho, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, eWejściówki, Muzeum Ewolucji, Ruch Muzyczny.

Patroni medialni Festiwalu: Polskie Radio PR 2, TVP Kultura, Miesięcznik Teatr, E-teatr.pl, Teatralny.pl, Teatrologia.info, Cojestgrane24.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.