Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Festiwal Nowe Epifanie 2021 / To tylko sen

Rejestracja filmowa kulinarno-artystycznego wydarzenia, które podejmuje temat żegnania się z Ziemią.

Wyspa ta jest pełna dźwięków,
Głosów i słodkich pieśni, które cieszą,
Nie szkodząc wcale. Czasem strun tysiąca
Brzęk słyszę wokół siebie; czasem głosy,
Które, choć ze snu bym powstał długiego,
Ukołysałyby mnie znów.

William Shakespeare, „Burza”, akt III, sc. 2, tłum. Maciej Słomczyński

Piękna młoda kobieta jest myta, ubierana i szykowana do trumny. Rytuałowi towarzyszy muzyka, kwiaty, rośliny, przyroda, ale też dotyk i wspomnienie. Kto jest Ostatnim Skazańcem? My – ludzkość. Jaki będzie nasz Ostatni Posiłek? Co sobie podarujemy?

Kuchnia to podróż, wieczna migracja. W tobołkach wędrowców przewożone są sekrety kulinarne, nasiona, pamięć przodków. Twórcy „To tylko sen” przedstawią w Arce Pamięci produkty, które w ciągu kolejnych kilkudziesięciu lat mogą zniknąć – takie jak banany, kawa, czekolada, awokado, ciecierzyca. Zachęcają, by cieszyć się nimi póki są oraz zastanowić jak chcemy się z nimi i z Ziemią pożegnać.

Autorki: Monika Kucia, Lena Piękniewska

Z udziałem Antoniny Wiatrowskiej

Rejestracja filmowa: Franciszek Kempa/Delord

Podziękowanie dla Elżbiety Wojnowskiej i Wojciecha Chmielewskiego za udostępnienie miejsca na terenie Niepublicznego Przedszkola „Bruzdowa 22C”, Wilanów (Kępa Zawadowska)

KUP BILET

***

Organizator: Centrum Myśli Jana Pawła II

Partnerzy: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Teatr Łaźnia Nowa w Nowej Hucie, Teatr Miejski w Gliwicach, Stowarzyszenie Pedagogów, Stowarzyszenie Potem-O-Tem, Fundacja na Marginesie, Fundacja Przestrzeń Filmowa, Fundacja Teatr Rzeczy, Teatr Soho, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, eWejściówki, Muzeum Ewolucji, Ruch Muzyczny.Patroni medialni –Polskie Radio PR 2, TVP Kultura, Miesięcznik Teatr, E-teatr.pl, Teatralny.pl, Teatrologia.info, Cojestgrane24.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa.

 

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.