Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Festiwal Nowe Epifanie 2021 / Fungi / Fungi

Fungi Pe to cykl rzeźb wykonanych z tysięcy foliowych torebek, tworzywa polietylenowego, które w przemyśle oznaczane jest symbolem PE. W konsumpcyjnym obiegu przeciętna długość życia każdej z nich trwa dziesięć minut, jednak czas jej bytowania na ziemi osiąga pięćset lat.
Kształty, które w pracy Julii Bistuły przybrały popularne foliówki, inspirowane są nowotworami i grzybami pasożytniczymi występującymi na obszarach leśnych. Obfitują one w nieregularności i deformacje, kryją w sobie niszczycielską siłę.

Instalacji towarzyszy oprawa dźwiękowa z wykorzystaniem field recording.

Forma: Nagranie video – oprowadzanie kuratorskie.

Realizacja:

Obiekty: Julia Bistuła
Dźwięk: Piotr Pająk

KUP BILET

***

Organizator: Centrum Myśli Jana Pawła II

Partnerzy: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Teatr Łaźnia Nowa w Nowej Hucie, Teatr Miejski w Gliwicach, Stowarzyszenie Pedagogów, Stowarzyszenie Potem-O-Tem, Fundacja na Marginesie, Fundacja Przestrzeń Filmowa, Fundacja Teatr Rzeczy, Teatr Soho, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, eWejściówki, Muzeum Ewolucji, Ruch Muzyczny.Patroni medialni –Polskie Radio PR 2, TVP Kultura, Miesięcznik Teatr, E-teatr.pl, Teatralny.pl, Teatrologia.info, Cojestgrane24.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa.

 

 

 

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.