Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Festiwal Nowe Epifanie 2021 / Apokalipsa odwołana

Bohaterów spektaklu zastajemy na ganku domku letniskowego, to jeden z pierwszych ciepłych dni tego roku. Przed nimi trudne zadanie otóż przyjdzie im połączyć ogień z wodą. Czy przejdą tę próbę zwycięsko? Jakie informację przekażą archeologom, którzy za tysiąc lat wydobędą ich ciała spod pyłu wulkanicznego?

Trójka aktorów w akompaniamencie tuby, wykorzysta proste środki teatralne, by zaprosić widza w podróż, w której choć na chwilę, wspólnie, zapomnimy o strachu. Być może śmiech i wyobraźnia rzucą inne światło na istniejący świat, ukazując coś nowego.

Fragment:

POLICJANT

Kim oni są? To przecież nie letnicy, letnicy przyjeżdżają latem. To nawet nie jest długi weekend. To mało prawdopodobne, żeby pan Hubert wynajął ten domek obcym ludziom. Gdyby go sprzedał, to wiedziałbym o tym. Zabrałby swoje leżaki. Może umarł? Gdyby ktoś z nich był jego krewnym, znałbym go choćby z widzenia.

 

Reżyseria: Marek Idzikowski

Dramaturgia: Robert Jarosz

Występują
Kornelia Trawkowska
Wiosna Śmiechowska
Michał Murawski
Adam Machalica

Producent: Fundacja „Teatr Rzeczy”

KUP BILET

***

Organizator: Centrum Myśli Jana Pawła II

Partnerzy: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Teatr Łaźnia Nowa w Nowej Hucie, Teatr Miejski w Gliwicach, Stowarzyszenie Pedagogów, Stowarzyszenie Potem-O-Tem, Fundacja na Marginesie, Fundacja Przestrzeń Filmowa, Fundacja Teatr Rzeczy, Teatr Soho, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, eWejściówki, Muzeum Ewolucji, Ruch Muzyczny.Patroni medialni –Polskie Radio PR 2, TVP Kultura, Miesięcznik Teatr, E-teatr.pl, Teatralny.pl, Teatrologia.info, Cojestgrane24.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa.

 

 

 

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.