Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Ciałość – wystawa fotografii studenckiej

Ciałość to projekt skierowany do młodych artystów – studentów, którzy za pomocą fotografii pokażą oblicza ciała i cielesności. Celem projektu jest przede wszystkim ukazanie całości ciała – jego piękna, ale i brzydoty, uchwycenie wyjątkowości ludzkiego ciała, a także naszej relacji z ciałem i stosunku do cielesności.

Fotografie artystów można było oglądać w naszej siedzibie przy Foksal 11 w dniach 24-31 lipca.

Kuratorzy wystawy – stypendyści m.st. Warszawy im. Jana Pawła II – Alicja Sobiepańska i Wojciech Chałupka.

___________

Wystawa Ciałość jest realizowana przez stypendystów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II w ramach programu „Zrealizuj projekt” prowadzonego w Centrum Myśli Jana Pawła II będzie próbą zaprezentowania i unaocznienia ciała pojmowanego jako całość. Kuratorzy wystawy  skonstruowali ją w taki sposób, aby skłaniała ona do refleksji nad własnym ciałem i zachęcała do poznania obrazu ciała, który jest piękny, ale nie idealny, jest delikatny, sensualny i seksualny, ale nie useksualniony i uprzedmiotowiony. Ukazać ciało prawdziwe i naturalne mimo tego, że ukazane przez obiektyw. Poruszyć także tematy inności, niedoskonałości i różnorodności ciał, nawołując tym samym do samoakceptacji i delikatności w stosunku do własnego ciała.

Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.